سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1400/7/1

۱۱:۲۷

سه اثر سوره مهر در میان نامزدهای «جایزه قیصر امین پور»

«نارنج» سروده نفیسه سادات موسوی، «اثر» سروده اسماء سوری و «نسخه محرمانه» سیدمحمدصادق آتشی، سه نامزد پنجمین دوره کتاب سال دفتر شعر جوان (جایزه قیصر امین پور) هستند.


جایزه کتاب سال شعر دفتر جوان از سال ۸۵ آغاز به کار کرد و بعد از یک دوره توقف از سال ۸۷ به یاد قیصر امین‌پور (۱۳۳۸ تا ۱۳۸۶) شاعر نام‌آشنا، به کار خود ادامه داد. برگزاری این جایزه بعد از مدتی و از سال ۱۳۸۹ به دلیل تغییر مدیر عامل وقت دفتر شعر جوان (محمدرضا عبدالملکیان) متوقف شد و از سال ۹۶ با مدیریت جدید (بیوک ملکی) برگزار می‌شود.

شاعران متولد سال ۶۹ و ۶۹ به بعد که در سال ۹۹ کتاب شعر چاپ کرده‌اند، خود یا ناشران آثار آنها از ۲۲ خرداد تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ وقت داشتند با ارسال آثار خود (از هر کتاب چهار جلد) به دفتر شعر جوان در این جایزه شرکت کنند. کتاب‌هایی که برای شرکت در این جایزه ارسال می‌شدند، باید مجموعه مستقل شاعر، چاپ اول و به خط و زبان فارسی بود. این آثار از بین ۵۳ عنوان کتابِ ارسال شده به دبیرخانه انتخاب شده‌اند.

«نارنج» مجموعه غزل‌های نفیسه سادات موسوی، «اثر» سروده اسماء سوری از مجموعه شعر‌های معنا‌گرا هستند که با شمارگان 1000 نسخه و 80صفحه چاپ شده‌اند.

«نسخه محرمانه» مجموعه اشعار سیدمحمدصادق آتشی شامل مجموعه غزل‌های آیینی، عاشقانه و رباعی است. ویژگی برجسته‌ی این مجموعه پرداختن به عاشقانه‌های مذهبی است که کتاب را برای زوج های جوان خواندنی می‌کند. این کتاب در 144 صفحه با شمارگان 1250 نسخه منتشر شده‌است.

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.