سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1400/1/21

۱۰:۴۴

عرضه اپلیکیشن اندرویدی «آشنایی با موسیقی نواحی ایران»

انتشارات سوره مهر اپلیکیشن تخصصی آشنایی و بررسی موسیقی نواحی مختلف ایران را در اختیار مخاطبان قرار داد.


معرفی موسیقی نواحی، آشنایی با سبک موسیقی و اساتید هر منطقه و نوایی از موسیقی سنتی نواحی به همراه تصاویر و ویدیوهایی از هر خطه برگرفته از کتاب «آشنایی با موسیقی نواحی ایران» به نگارش هوشنگ جاوید است.
اين كتاب در 13 فصل به بررسي موسيقي نواحي ايران چون : موسيقي تركی، كردي،‌ بختياري،‌ مازندران ،‌خراسان ،سيستان و ... مي پردازد.
«موسيقي نواحي ايران» در واقع به طور كوتاه به بررسي تاريخچه موسيقي مناطق ايران ، نغمات ، سازها ، ملودي ها ، دستگاهها وبزرگان موسيقي اين مناطق پرداخته و ريشه ها و دلايل تاريخي و اجتماعي بسياري از تحولات در حوزه موسيقي را مورد توجه قرار مي دهد.
جاويد كه در ادامه ديگر آثار موسيقايي خود به ويژه موسيقي مناطق ، اقدام به انتشار اين اثر كرده است معتقد است « موسيقي به بلنداي تاريخ بشريت قدمت دارد» . به نظر وي « پديد آمدن مسئله موسيقي ِ منطقه اي يا ناحيه اي يا بومي از زماني آغاز گرديدكه اجتماعات كلان،‌يك دست و هم دل نخستين با تحولات مختلف فكري،‌فرهنگي و نژادي كه اكثرا به صورت ايل و طايفه هاي كوچنده مي زيستند، يا به يك جانشيني روي آوردند .»
لازم به ذكر است از جاويد تا كنون آثاري چون : نقش زن در موسيقي مناطق ايران ، موسيقي آييني قوم تركمن ، آواهاي روح نواز و ... منتشر شده است.

این اپلیکیشن هم‌اکنون در بازار به صورت رایگان در دسترس مخاطبان است.

لینک دانلود:
cafebazaar.ir/app/com.example.iraniansazdetails

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.

کتاب های مرتبط


نویسندگان مرتبط