سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1399/12/11

۱۵:۵۹

رمان «جا مانده از پسر» منتشر شد

«جا مانده از پسر» نوشته مرضیه نفری روانه بازار نشر شد.


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، رمان جامانده از پسر، داستان زندگی مردی است که ویران شده است و قرار است دوباره ساخته شود. سالار مردی که از خانواده بریده و حالا روی پل باقرآباد، نزدیک خانه خودش به زد و خورد با مردمی پرداخته که هیچ از آنها نمی داند. چرا این آدمها به سمت تهران حرکت کرده اند. چرا عصبانی اند؟ سالار این‌ها  نمی داند فقط قرار است به زور قمه و تیزی مردم روی پل را برگرداند تا پای کسی به تهران باز نشود. سهراب پسر جوانش گم شده است. همه به دنبال سهرابی می گردند که عوض شده و فکرهای بزرگی در سر دارد. سالار در تاریکی شب با قمه اش به سهرابی زده است که حاصل زندگی اش بوده و قرار بود مرد زندگی آذر باشد. آیا قصه پسرکشی تکرار می شود؟ مرضیه نفری در این رمان به داستان زندگی سالار در سال 1342 می پردازد. سالی که آبستن حوادث تاریخی بزرگ بوده است. همین حوادث زندگی سالار و  آذر را متلاطم می کند. مسیر سهراب را عوض می کند و سالار را ویران می کند. سالار می خواهد از نو بسازد اما آباد کردن ویرانه ها کاری سخت تر از نو ساختن است. مرضیه نفری سه سال برای این رمان وقت گذاشته تا بگوید می شود از نو ساخت. اما به یک انقلاب و دگرگونی نیاز مندیم. به بازگشت و کار سخت و مداوم.
این رمان دومین رمان مرضیه نفری است. رمان اول او، شبهای بی ستاره کاندید کتاب سال ، جایزه ادبی پروین، جایزه ادبی شهید غنی پور، کتاب سال رضوی شد و توانست توجه مخاطبان را به خود جلب کند. حالا باید دید کتاب جامانده از پسر، رمان بزرگسال او چه خواهد کرد؟
این کتاب توسط انتشارات سوره مهر و در  235 صفحه و با شمارگان 1250 نسخه منتشر شده است و قبل از چاپ موفق به کسب جایزه ادبی انقلاب اسلامی شد.

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.

کتاب های مرتبط


نویسندگان مرتبط