سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1399/12/2

۱۷:۱۴

«فرکانس 1160»، «گوهر صبر»و «غایب» آثار برگزیده کتاب سال شدند

با معرفی آثار برگزیده کتاب سال، «فرکانس 1160» و «گوهر صبر» به‌صورت مشترک در بخش مستندنگاری و «غائب» در بخش کودک و نوجوان از انتشارات سوره مهر به عنوان آثار برتر انتخاب شدند.


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، مراسم پایانی و معرفی آثار برگزیده و شایسته تقدیر سی‌وهشتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هشتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در مجموعه سعدآباد برگزار شد.
با اعلام نتایج داوری جایزه کتاب سال، «فرکانس ۱۱۶۰»، نوشتة فضل‌الله صابری و «گوهر صبر: خاطرات گوهرالشریعة دستغیب» نوشتة طیبه پازوکی در بخش مستندنگاری و کتاب «غایب: روایت داستانی از زندگی امام زمان (عج)» تألیف حسن بیانلو در بخش کودک و نوجوان به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند.


کتاب «گوهر صبر» خاطرات گوهرالشریعه دستغیب، نماینده مردم تهران در دوره‌های اول، دوم و سوم مجلس و از فعالان سیاسی است که طیبه پازوکی آن را تدوین کرده است و محتوای از دو منظر دارای اهمیت است؛ اول آنکه در زمینه خاطرات زنان مبارز در انقلاب اسلامی تاکنون کتابی با این حجم از اطلاعات تاریخی چاپ و منتشر نشده است، دوم آنکه با وجود آمیختگی بسیاری از سال‌های زندگی راوی با مسائل سیاسی و فرهنگی، وجهه فرهنگی آن پررنگ و درخور توجه است.


کتاب «فرکانس 1160»، یک روایت جدید از جنگ تحمیلی است. این اثر تلاش دارد تا با بررسی نحوه کار رادیو آبادان طی سال‌های جنگ تحمیلی به ویژه در زمان حمله عراق به خرمشهر، سقوط این شهر و اتفاقاتی که برای شهرهای مختلف مرزی و جنگی به ویژه آبادان رخ داده، نگاهی متفاوت به جنگ تحمیلی داشته باشد. این‌بار جنگ به جای اینکه از زبان سربازان و رزمندگان و فرماندهان تعریف و روایت شوند، از زبان کسانی بازگو می‌شود که سال‌ها کار هدایت و دلگرمی مردم را برعهده داشتند، اما تاکنون چنان که باید به نقش آنها در جنگ اشاره نشده است.


كتاب غايب اثري از حسن بيانلو برای گروه سنی کودک و نوجوان است. روزي از روزها دو برادر مناقب خوان به نام هاي ابراهيم و اسرافيل كه درحال سخنراني درباره ي امام مهدي (عج) براي مردم هستند، به بهانه ي انحراف اذهان عمومي و ايجاد خدشه در اعتقادات مردم، توسط سربازان حكومتي دستگير مي‌شوند. آن دو پس از ديدن پادشاه نوجوان و نورسيده‌ي ملك خود، از او فرصتي مي خواهند تا داستان زندگي امام غائب و ناظر را برايش نقل كنند. به اين شرط كه اگر توانستند وجود امام دوازدهم را به او ثابت كنند، آزاد شده و درغير اينصورت به وزير سپرده شوند.نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.

کتاب های مرتبط