سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1399/11/27

۱۳:۲۳

تازه‌های نشر

یک کتاب حرفه‌ای برای ساخت و اجرای فیلم استاپ‌موشن

کتاب «ساخت و اجرای فیلم استاپ موشن» نوشته تام بریرتون با ترجمه سلما محسنی اردهالی با هدف آموزش حرفه‌ای ساخت و اجرای فیلم استاپ موشن منتشر شد.


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «ساخت و اجرای فیلم استاپ موشن» کتاب جذابی است؛ از آن جهت که نویسندة آن، «توماس اچ بریرتون» با اینکه در کتاب‌ها و نوشته‌های پیشین‌اش هم نشان داده که مرد ابزار و تکنیک است، از دید متفاوتی به ساخت فیلم استاپ موشن نگریسته است.

وی در این کتاب تلاش کرده این باور را به اثبات برساند که سینما و انیمیشن تنها ابزارهایی هستند برای بیان یک ایده و تعریف یک داستان. اگر ایده‌ای به زیبایی بیان شود و داستانی به شیرینی و درستی روایت شود، بیش از نیمی از راه طی شده است.

در حقیقت تکنولوژی تنها وسیله‌ای برای رسیدن به هدف اصلی است. «تام بریرتون» پیش از این کتاب، دو کتاب دیگر نیز در رابطه با ساخت آرماتور و عروسک استاپ موشن نوشته است که کاملاً با نگاهی تکنیکی نوشته شده‌اند، اما او در این کتاب سعی کرده با بیان برخی جنبه‌های تکنیکی، نگاهی زیبایی‌شناسانه به مخاطب عرضه کند.

تام بریرتون در این اثر روند تولید یک فیلم را آموزش می‌دهد و از آغاز به چگونگی ایده پردازی و تبدیل آن به داستان، فیلمنامه و بعد ساخت عروسک و نیازهای آن می‌پردازد؛ در بخش فنی نیز به مخاطب یاد داده می‌شود که از چه ابزار و با چه امکاناتی استفاده کند.

متحرک سازی عروسک‌های مختلف که در طبقه بندی تام بریر‌تون به دو پا، چهار پا، شش پا و هشت پا (عروسک‌های دوپا مثل انسان و چند پا مثل حشرات) تقسیم می‌شوند، از مطالب بخش پایانی این کتاب است.


نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.