سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1399/11/20

۱۲:۲۱

همزمان با دهه فجر صورت گرفت؛

انتشار زندگینامه و خاطرات حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان

کتاب «زندگینامه و خاطرات استاد حسین انصاریان» در برگیرنده زندگینامه و خاطرات حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان از خطبا و مبلغان برجسته شیعه و منبری‌های معروف تهران با نگارش مجید جدیدی منتشر شد.


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، حجت‌الاسلام حسین انصاریان به اعتراف بسیارى از آگاهان در حوزه‌هاى مختلف علمى، دینى و اجتماعى یکى از شخصیت‌هایى است که در نیم قرن اخیر با بیان و قلم خود در تربیت نسل فعلى کشور سهم بسزایى داشته است.

حجت‌الاسلام حسین انصاریان که در میان دوستداران آل‌الله و اهالی هیأت و روضه به «شیخ حسین» معروف است، یکی از شاخص‌ترین منبری‌های تهران است که از دوره جوانی با وعظ و روضه، با اکثر مردم ایران ارتباط برقرار کرده است.

بسیاری از جوانان معنویت‌شان را در دوران ۸ سال دفاع‌مقدس به او مدیون‌اند. نوا و سخنان او و حتی دعاهای کمیل او در آن دوران‌ها جوانان را سیراب می‌کرد و پای منبر ایشان چه اشک‌هایی ریخته شد از سلحشورانی که بسیاری از آنان امروزه در میان ما نیستند و به شهادت رسیده‌اند.

در این اثر علاوه بر درج اسناد و تصاویر فعالیت‌های این عالم و واعظ شهیر، خاطراتی از مبارزات سیاسی، سفرهای تبلیغی ایشان در پیش و پس از انقلاب اسلامی همچنین دوران دفاع مقدس، سفرهای خارج از کشور و… به ثبت رسیده است.

در بخشی از این کتاب آمده است: « وقتي وارد شهر مشهد شدم اول براي غسل به حمام رفتم و بعد از غسل و وضو، وارد حرم حضرت امام رضا شدم و رو به ضريح حضرت كردم و با تضرع عرض كردم: آقا چند چيز از خدا برای من بخواهيد:

يكي اين كه اگر سخنرانی را آغاز كردم، خداوند منبرهای مرا براي امّت اسلام مفيد قرار دهد.

دوم؛ به صدايم حالی عنايت فرما تا مردم با صدای من چه در روضه و چه در دعا و منبر راحت گريه كنند.

سوم؛ از خدا بخواهيد كه مرا از بازيگری‌ها، فتنه‌ها و مريدبازی‌ها در اين لباس محفوظ نگه دارد.

چهارم؛ اين كه از خدا بخواهيد سخن مرا در مردم اثرگذار قرار دهد؛ يعني منبر حرفه و شغل من نباشد، بلكه واقعاً اگر گناهكاری نزد من می‌آيد توبه كند، اگر حرام‌خواری می‌كند از حرام دست بردارد، اگر شخص آلوده است به دين بازگردد.

اما خواسته پنجم؛ كه روی آن خيلی پافشاری كردم اين بود كه به حضرت عرض كردم: از خدا بخواهید مرا از شهرت گسترده حفظ كند و اگر شناخته هم شدم، در چارچوب محدودی باشد.

انتشارات سوره مهر در هفتاد و هفت سالگی این عارف ربانی و عالم دین کتاب زندگینامه و خاطرات استاد حسین انصاریان را منتشر کرده که شما را به خواندن این خاطرات جذاب دعوت می‌کند.

گفتنی است، استاد حسین انصاریان مفسر و مترجم قرآن، مؤلف و استاد حوزه علمیه قم است که بیش از 6 دهه در عرصه تبلیغات دینی در ایران و سایر کشورهای اسلامی فعالیت می‌کند و تألیف و ترجمه ده‌ها کتاب را در کارنامه کاری خویش به ثبت رسانیده است.


نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.