سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1399/11/19

۲۰:۴۸

در مراسم رونمایی این کتاب مطرح شد

"در پی بهار" منبع الهام برای کسانی است که قصد دارند ترویج دین را با ادبیات و هنر در هم آمیزند

مراسم رونمایی کتاب در پی بهار با حضور شخصیت هایی همچون محمد دادمان رئیس حوزه هنری، حجت الاسلام غلامرضا قاسمیان، مدیر حوزه علمیه مشکوات و رئیس کتابخانه مجلس، حجت الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، خانم سلیم زاده رییس فرهنگ سرای آفتاب، علی اکبر شیروانی مدیرعامل انتشارات سوره مهر و اعضای خانواده مرحوم مصطفی آژینی در فرهنگ سرای ارسباران برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، در ابتدای این مراسم نسیم سلیم زاده رییس فرهنگسرای آفتاب با اشاره به سلسله برنامه های آفتاب قلم عنوان کرد که این رونمایی از سومین برنامه از این سری نشست ها است و قصد بر این بوده که در ایام مربوط به اربعین برگزار شود اما به هر تقدیر با ایام الله دهه فجر گره خورده و همین امر را به فال نیک باید گرفت.

وی در ادامه به میزان آشنایی خود با مرحوم مصطفی آژینی اشاره کرد و همچنین افزود که این آشنایی به دوران کودکی مصطفی باز می گرد و شاهد رشد و نموی بوده است. مصطفی از همان آغاز کودکی و نوجوانی خود اهل سلوک و طریقت بوده است و این امر را در تمام طول زندگی پر برکت اش حفظ کرد.

سلیم زاده در ادامه عنوان کرد: مهمترین وجه شخصیت آقا مصطفی را باید در ولایت مداری و انقلابی گری او دانست که در تمام زندگی و اعمال او دیده می شد.

سخنران بعدی حجت الاسلام امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بود که سخن خود را با خاطره ای از حضور نزد آیت الله جوادی آملی آغاز کرد.

وی درباره ویژگی های کتاب در پی بهار عنوان کرد: این کتاب را باید 4 منظر دید1. شخصیت خود شاعر 2. محتوای اشعار 3. ارتباط شخص شاعر با معبود و خدا 4.صناعات و اوزان شعری کتاب است که به طور مفصل این وجوه چهارگانه رو مورد بحث و بررسی قرار داد.

حجت الاسلام امرودی تاکید کرد که این کتاب باید الگویی برای جوانان امروز ایران باشد چرا که راهی که ایشان انتخاب کردند هیچ کم از راه شهادت نبوده است.

محمد دادمان رئیس حوزه هنری که خود از طلاب حوزه علمیه مشکات بودند نیز سخنانی درباره شخصیت مصطفی آژینی عنوان کردند.

دادمان درباره آشنایی خود و شاعر کتاب در پی بهار گفت: برحسب رفاقت و همچنین دوران طلبگی که یک سال پایین تر از آقا مصطفی بودم، آنچیزی که از ایشان می دیدم یکپارچه نور بود و اخلاص و هر کاری می کرد در مسیر الله قرار داشت.

وی تاکید کرد که این کتاب باید منبع الهامی برای کسانی باشد که قصد دارند تا ترویج دین را با ادبیات و هنر در هم آمیزند.

دادمان همچنین افزود: این کتاب و قلب نورانی که آقا مصطفی داشت انشالله راهی را برای هم باز کند تا بهتر در این راه گام نهیم.

حجت الاسلام و المسلین جناب آقای قاسمیان سخنران بعدی برنامه بود وی در سخنان خود اشاره کرد که دوره آشنای او با مصطفی آژینی به یک دوره 10 ساله می رسد در ادامه از خاطرات خود با آن مرحوم و همچنین صفات و ویژگی های شخصیتی وی گفت.

قاسمیان تاکید کرد: اگر محصول و کارنامه حوزه علمیه مشکات مصطفی آژینی بوده برای تایید آن کفایت می کند.

وی در ادمه افزود: بعضی ها صرفا می خواهند خوب باشند یا فقط شاعر خوبی باشند اما مصطفی آژینی یک سالک به تمام معنا بود که فقط در پی لقاء الله بود.

او درباره صفات شخصیتی آژینی عنوان کرد: مصطفی زمانی که نماز می خواند غرق در اشک و نور بود.

رییس کتابخانه مجلس همچنین درباره ویژگی های شعری او افزود: مصطفی چون هر مفهوم و حسی را درونی می کرد و در سلوک خود به کار می گرفت به خاطر همین تمام این مفاهیم در زبان و شعر او تجلی یافته و تمامی این اشعار از جان سالک نشئت گرفته است.

محسن آژینی پدر مرحوم مصطفی سخنران آخر برنامه نیز درباره شخصیت و زندگی شاعر کتاب در پی بهار نکاتی عنوان کرد.

 آژینی تاکید کرد: ما هیچ کدام نمی دانستیم که مصطفی شعر هم می سراید و حتی همسر او نیز نمی دانست و تنها بعد از مرگ او بود که فهمیدم این مجموعه شعری وجود دارد. چرا که مصطفی صرفا برای دل خود شعر می سرود و تنها به رابطه خود و خدای خود فکر می کرد.

او افزود: مصطفی شخصیت آرامی داشت و این ویژگی کاملا در شعرهای او نمایان است.

در پایان این مراسم با حضور خانواده مصطفی آژینی از جمله همسر و دختر خردسال او کتاب در پی بهار رونمایی شد.


نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.