سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1399/11/14

۱۰:۱۱

پنجشنبه این‌هفته برگزار می‌شود؛

نشست مجازی ضیافت شهدا با محوریت «حاج جلال»

نشست مجازی ضیافت شهدا با محوریت کتاب «حاج جلال» با حضور حجت الاسلام قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامیروز پنجشنبه ۱۶ بهمن برگزار می‌شود.


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، در این‌برنامه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، علیرضا مختارپور دبیرکل کتابخانه‌های عمومی کشور، سردار علی شادمانی معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم الانبیا، حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، خانواده شهیدان حاجی بابایی و نویسنده کتاب حضور خواهند داشت.

«حاج جلال» فصیح‌ترین اثر از ادبیات جنگ مردمی است که مردم عادی با آن درگیر بودند. حاج جلال و پسرانش برای جنگ تربیت نشده بودند اما نان‌‌شان را از زمین درمی‌آوردند و حالا زمین‌شان در خطر بود و برای همین دست به کار شدند تا از زمین و سرزمین خود دفاع کنند و در این راه دو فرزند و دو دامادش برای پاسداری از میهن و انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند.

در بخشی از این کتاب آمده است:«رویش را که باز کردند، انگار روح از بدنم جدا شد. آرام خوابیده بود. غورۀ من خواب بود. اشک همه صورت و محاسنم را خیس کرده بود. این ابوالقاسم من بود که بی‌‌تفاوت به وجود ما چشم‌‌هایش را بسته بود و قرار نبود بیدار شود. گفتم: «ابوالقاسم؟ غوره بابا! مگر باز هم داری با خدا عبادت مُکنی که ما را نمی‌‌بینی! پا شو ببین کیا آمده‌‌اند.»

حرف‌‌ها و درد دل‌‌هایم با او تمامی نداشت. عزیزآقا کنارم ایستاده و دستم را گرفته بود تا مبادا حالم بیشتر از این خراب شود. دستم را از دستش رها کردم و بردم توی موهای پهن‌‌شده روی پیشانی ابوالقاسم و سرش را نوازش کردم. یاد امام‌‌حسین(ع) افتادم که صورتش را روی صورت علی‌‌اکبرش گذاشت و سینه به سینه فرزندش. خودم را چسباندم روی سینه‌‌اش. انگار که زنده بود. کافی بود چشم باز کند و مرا ببیند.»

گفتنی است این‌ برنامه روز پنجشنبه ۱۶ بهمن از ساعت ۱۰ صبح به‌صورت مجازی از طریق نشانی اینترنتی http://live۷۵۳.videocake.ir/h/۱۵۴ در ویدیو کیک برگزار می‌شود.

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.