سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1399/11/13

۰۹:۴۴

با حضور معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری برگزار می‌شود؛

رونمایی کتاب «حجره شماره دو» همزمان با ولادت حضرت زهرا (س)

مراسم رونمایی کتاب «حجره شماره دو» خاطرات حجت‌الاسلام ابوالقاسم اقبالیان با حضور آیت الله محسن قمی معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری ساعت 10 صبح چهارشنبه پانزدهم بهمن ماه در حوزه هنری برگزار می‌شود.


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، همچنین در این مراسم حجت الاسلام محمدعلی رحمانی فرمانده بسیج در دوران دفاع مقدس و سردار رضا سیف اللهی فرمانده اسبق نیروی انتظامی حضور دارند.

کتاب «حجرۀ شمارۀ دو»، خاطرات حجت‌‏الاسلام ابوالقاسم اقبالیان، اثری در حوزۀ تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس استان قم به قلم رضا یزدانی است.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم اقبالیان یکی از شاهدان عینی است که در بسیاری از مقاطع حساس تاریخ انقلاب و دفاع مقدس حضور داشته و نقش‌آفرینی کرده‌ است.

وی همچنین با شخصیت‌های مهم تاریخ انقلاب ارتباط داشته و خاطرات دست اول و شنیده نشده‌ فراوانی از آن‌ها دارد که تاکنون نقل نشده‌ و برای نخستین بار است که در کتابی منتشر می‌شود.

حجرۀ شمارۀ دو تنها خاطرات شخصی یک مبارز انقلابی نیست، بلکه خلاصه‌ای است از تاریخ انقلاب و دفاع مقدس قم. زیرا راوی این کتاب در بیشتر اتفاقات مهمِ انقلاب در قم نقش مؤثر داشته و بعضی از روایت‌های او مکمل روایت‌های ناقصی است که پیش از این دیگران نقل کرده اند. با کنار هم قرار دادن این برش‌های تاریخی، مخاطبان به روایتی کامل دست خواهند یافت.

اگرچه اهالی جبهه و جنگ در قم او را به خوبی می‌شناسند، اما شاید جوانتر‌ها ندانند که راوی این کتاب چه نقش مهمی در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس داشته و سال‌های سال بی‌نشان مانده‌ است. نام «شیخ اقبالیان» با بسیج قم و اعزام بسیجی‌ها به جبهه گره خورده است.

گفتنی است این مراسم ساعت 10 صبح چهارشنبه پانزدهم بهمن ماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار می‌شود.

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.