سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

کتاب «کد 24» در راوینو عرضه شد

کتاب «کد 24» نوشته حبیب احمدزاده در اپلیکیشن واقعیت افزوده راوینو عرضه شد.

گزارش خبری

1399/11/5

۱۴:۱۹


 به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، واقعیت افزوده یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم و معمولاً در تعامل با کاربر است، که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. این عناصر بر اساس تولیدات کامپیوتری که از طریق دریافت و پردازش اطلاعات کاربر توسط سنسورهای ورودی مانند صدا، ویدئو، تصاویر گرافیکی یا داده‌های GPS می‌باشد ایجاد می‌شود.

در واقعیت افزوده معمولاً چیزی کم نمی‌شود بلکه فقط اضافه می‌شود وبخشی از اطلاعاتی را که کاربر درک می‌کند، در دنیای واقعی وجود دارند و بخشی توسط کامپیوتر ساخته شده‌اند.

جهت مشاهده ویدیو ابتدا اینترنت خود را روشن کرده و سپس نرم افزار را پس از دریافت باز نمایید بر روی صفحات دارای واقعیت افزوده بروید و دوربین خود را بر روی تصویر قرار دهید، اندکی صبر کنید تا ویدیو بارگزاری شود. مدت زمان بارگزاری و نمایش ویدیو به سرعت اینترنت بستگی دارد. جهت رفاه مخاطبان در اپلیکیشن از تکنولوژی استریم آن لاین استفاده شده است.

مخاطبانی که به واقعیت افزوده کتاب‌ها علاقه دارند، می‌توانند بر لینک زیر کلیک کرده ، تا با استفاده از نرم افزار واقعیت افزوده‌ی راوینو، به نمایی زنده از کتاب‌ کد 24 دسترسی داشته باشند:

https://cafebazaar.ir/app/ir.ravino.platform


کتاب کد ۲۴ یا بوف کور چگونه ساخته و پرداخته شد؟ حاصل تحقیق مفصل و هفت ساله حبیب احمدزاده درباره چگونگی نگارش بوف کور توسط صادق هدایت و حل المسائلی قاطع بر آن است.

آنچه دکتر حبیب احمدزاده در مورد صادق هدایت و به ویژه بوف کور پژوهش کرده‌اند، پیش از ایشان در تحقیقات قبلی بوف کور هرگز وجود نداشته است. همواره این پرسش برای بسیاری مطرح بوده که صادق هدایت چگونه می‌اندیشیده که داستانی چون بوف ‌کور را نوشته یا این که در ذهن او چه می‌گذشت که بوف کور حاصل آن شده است.

با آن‌که بیش از نیم قرن از مرگ صادق هدایت می‌گذرد، تاکنون جوابی درخور و منطقی برای این پرسش داده نشده و با این که تفاسیر بسیاری در مورد این کتاب نوشته شده، لیکن با خواندن آن‌ها، خود را در جهانی هزاران بار گنگ و پیچیده‌تر از دنیای تصوری خویش از بوف کور می‌یابیم. می‌توان گفت تا وقتی که پاسخی درخور برای چنین سؤالاتی یافت نشود، ادبیات داستانی ایران همچنان در مقابل سدی عظیم به نام بوف ‌کور، زانو زده و متوقف خواهد ماند.

بعضی افراد هدایت را همچون شیطان مجسم می‌دانند که کتاب‌هایش را باید سوزاند، در موردش نباید هیچ‌ بحثی کرد، کتاب‌هایش را نباید تجدید چاپ کرد، کتاب‌هایش را باید سانسور کرد و... از سوی دیگر، عده‌ای نیز به هدایت نگاهی ماورایی دارند و قدیس‌وار ‌هر‌ گونه نگاه زمینی و منطقی‌ به او را بر‌ نمی‌تابند. این نوشتار قصد دارد بی اعتنا به این رویکردها، فقط با استفاده از روش نقد تکوینی و جست‌وجو در روابط بینا‌ متنی، به درک آثار هدایت با تمرکز بر داستان بوف ‌کور کمک کند.

 

اشتراک گذاری:

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.