سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1399/10/20

۱۵:۴۱

«آبنبات هل‌دار» به چاپ بیست و یکم رسید

چاپ بیست و یکم کتاب «آبنبات هل‌دار» نوشته مهرداد صدقی به زودی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب آبنبات هل دار نوشته مهرداد صدقی داستانی طنز از حال و هوای پشت جبهه در دوران دفاع مقدس است. این داستان از زبان یک کودک بجنوردی به نام محسن روایت می‌شود که برادرش به جبهه می رود. محسن، راوی داستان، فرزند آخر یک خانواده پنج نفری است.

آن‌ها همراه مادربزرگشان در یکی از محله های قدیم بجنورد زندگی می‌کنند. فضای داستان سرتاسر ماجراهای خنده دار و حیرت آور است؛ ماجراهایی که محسن آنها را ایجاد می‌کند. یکی از نقاط قوت کتاب توانایی نویسنده در نشان دادن فضای پشت جبهه هاست؛ نویسنده نشان می‌دهد که چگونه مردم در این فضا زندگی روزمره خود را می‌گذراندند و سرگرمی‌های خاص خود را داشتند.

در کتاب آبنبات هل دار، نویسنده نشان می دهد، در سال هایی که به ظاهر برای بسیاری یادآور روزهای جنگ است، بخش عمده ای از مردم ایران زندگی شاد و پرماجرایی داشتند؛ زندگی ای همراه با خنده و سرزندگی، این کتاب، برای کسانی که از روزگار دهه ۱۳۶۰خاطرات نوستالژیک دارند، برای نسل امروز هم، که دوست دار موقعیت های طنز کمیک اند، حرف های زیادی برای گفتن دارد. محسن، قهرمان داستان، از روزگاری می‌گوید که مردم با مسائل ساده شادی‌های بزرگی می‌آفریدند، مثل اولین تجربه رفتن به سينما؛ دیدن اولین تلویزیون رنگی؛ تجربه حضور نخستین خوراکی‌های لوکس در خانه مردم. انجام دادن کارهای ساده برای محسن به ماجراجویی‌هایی تبدیل می شود که کمتر از هفت خان رستم نیست؛ کارهایی مثل رفتن به مدرسه و پخش آش نذری یا پخش کارت عروسی برای محسن ماجراهایی را رقم می زند.

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.