ورود

رونمایی «سرودهای بی‌تکرار» همزمان با عصر شعر مرد میدان

یعقوب صلاحی ۱۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۴
آیین رونمایی کتاب «سرودهای بی‌تکرار»، خاطرات شاعران انقلابی کردستانی نوشته شیلان اویهنگی همزمان با عصر شعر مرد میدان در حوزه هنری انقلاب اسلامی‌برگزرا شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرودهای بی تکرار از محصولات دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان کردستان است که با تلاش شیلان اویهنگی از نویسندگان توانمند و فعال حوزه ادبیات پایداری شامل زندگی‌نامه جمعی از شاعران استان در ۳۱۰ صفحه با قلمی شیوا به رشته تحریر در آمده است.

این اثر که در ۲ فصل و یک مقدمه نگارش شده زندگی‌نامه ۱۳ شاعر کردستانی در شهرهای مختلف از طریق مصاحبه حضوری جمع آوری و تدوین شده که می‌تواند برای پژوهشگران و علاقه‌مندان حوزه ادبیات کردستان به عنوان یک مرجع مورد استفاده قرار گیرد. در بخش دوم کتاب نویسنده در یک پژوهش بسیار ارزشمند زندگینامه ۶ نفر از شاعران کردستان را که فوت کرده‌اند به همراه منتخبی از آثار آنان نگارش کرده که این فصل به نوعی کامل‌ترین زندگینامه این ادیبان کُرد محسوب می‌شود.

در این کتاب، آثار و زندگی‌نامه شاعرانی از جمله اکرم بهرامچی، طاهره تختی، بهروز خیریه، منصور دولتی، محمد رحیمی رضوان، سالار شریعتی، مهدی صفی‌یاری، علی احسان فریدونی، علی اصغر فریدونی، مسعود مطهری، ابوالقاسم معمار، منصور ملاولی و عمر صالحی صاحب و مرحومان شاهرخ اورامی، شیخ حسینعلی رحمانی گروسی، سیدابراهیم ستوده، سیدمحمود گلشن کردستانی، علی‌اکبر کوماسیان و عبدالغفار وارستگان از شاعران انقلابی کردستان به رشته تحریر درآمده است.نظرات