سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1399/9/3

۱۲:۴۸

نویسنده کتاب «آن ۲۳ نفر» در وصف سردار دل‌ها می‌نویسد

احمد یوسف زاده نویسنده دو کتاب آن بیست و سه نفر و اردوگاه اطفال گفت:برای ادای دین خود به سردار دل‌ها تصمیم گرفتم تمام نوشته‌های خود را جمع آوری کرده و یک کتاب تحت عنوان «شاید پیش از اذان صبح» را به چاپ برسانم.


به گزارش پایگه خبری سوره مهر احمد یوسف زاده نویسنده کتاب آن ۲۳ نفر عصر یکشنبه در دومین نشست کتابخوان مجازی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان کرمان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ارتحال عالم ربانی آیت الله جعفری، افزود: در روزهای تلخی قرار داریم و متأسفانه زندگی هموطنان ما متأثر از ویروس کرونا قرار گرفته است و شاید بهترین رفیق در این شرایط، کتاب باشد.

وی با بیان این مطلب که به شدت به انسان‌های کتابخوان علاقه مند هستم، افزود: با کتاب می‌توان هر شب میزبان یک انسان بزرگ باشید که در عالم واقع شاید تحقق پیدا نمی‌کند همچنین کتاب میزبانی کم خرج و پربها است.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان ادامه داد: شما افراد کانونی مبلغین کتاب و کتابخوانی هستید که یک رسالت مهم محسوب می‌شود و امیدواریم که شاهد افزایش سرانه مطالعه در ایران باشیم.

وی عنوان کرد: هنگامی که مشغول نوشتن کتاب آن ۲۳ نفر بودم، حاج قاسم در ایران حضور نداشت و توفیق نداشتم از این بابت خدمت ایشان برسم اما پس از چاپ کتاب، حجت الاسلام شیرازی نماینده ولی فقیه در سپاه قدس به من گفت که توفیق نصیب شده است که خدمت مقام معظم رهبری شرف یاب شویم و در ادامه محضر رهبر انقلاب رسیدیم، ایشان با من صحبت کردند و دفعه دوم هم که محضر معظم له شرف یاب شدم ایشان درخصوص کتاب ان ۲۳ نفر صحبت کردند و مقام معطم رهبری فرمودند «کتاب شما برای من حائز اهمیت است».

یوسف زاده ابراز داشت: در ادامه حجت الاسلام شیرازی گفت که حاج قاسم کتاب آن ۲۳ نفر را مطالعه کرد و برای شما نامه‌ای نوشته که در این نامه این سردار پرافتخار جهان اسلام به بنده ابراز محبت کرده است و آن چیزی که برای من بسیار اهمیت داشت این است که ابتدای نامه را با «احمد عزیز» شروع کرده بود.

وی ادامه داد: بنده راغب بودم که پاسخ نامه را به حاج قاسم بدهم اما ایشان به شهادت رسیدند لذا برای ادای دین، تصمیم گرفتم تمام نوشته‌های خود را چه قبل و چه بعد از شهادت سردار دل‌ها جمع آوری کرده و یک کتاب تحت عنوان «شاید پیش از اذان صبح» به چاپ برسانم.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان در خصوص فیلم ان ۲۳ نفر اظهار کرد: در هنگام کلید خوردن ساخت این فیلم حاج قاسم حضور داشت اما صد حیف هنگام اکران ایشان به شهادت رسیده بود.

وی افزود: حاج قاسم به آن ۲۳ نفر ارادت خاصی داشت و می‌گفت که افتخار می‌کند آن ۲۳ نفر اهل کرمان هستند و فرمود «ای کاش آن سفرای در کاخ نشین ها از این سفرای کوچک یاد بگیرند».

وی درخصوص ضرورت کتابخوانی اظهار داشت: جوامعی که کتابخوان دارند سطح فرهیختگی شأن بالاتر است لذا برای حفظ ارزش‌های نظام، نیازمند نسلی آگاه هستیم از طرف دیگر کمتر دینی مثل اسلام به دانستن و تعقل تاکید کرده است درنتیجه توصیه می‌کنم که فرهنگ کتابخوانی را به سمت نوجوان‌ها سوق دهیم.

کد خبر 5078147

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.