سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

به مناسب هفته وحدت انجام شد،

30 درصد تخفیف برای کتاب‌های زندگینامه پیامبر(ص) و حضرت خدیجه(س)

به مناسبت هفته وحدت کتاب‌های «آنک آن یتیم نظر کرده»، زندگی‌نامه داستانی حضرت محمد(ص) و «عاشقانه‌ترین روزهای دنیا»، رمان تاریخی از زندگی حضرت خدیجه(س) با 30 درصد تخفیف به مخاطبان عرضه می‌شود.

گزارش خبری

1399/8/11

۱۱:۰۳


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» حاصل تحقیقات محمدرضا سرشار در متون معتبر تاریخی مرتبط با زندگی و سیره پیامبر ‌اسلام (ص)، در قالب داستانی و به لحنی شاعرانه است. این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره‌های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می‌توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه‌های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سال‌های ۱۳۷۴تا ۱۳۸۴) برای آن اشاره کرد. در کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» گرچه نویسنده در پرداخت به سیره و زندگی حضرت محمد(ص) به منابع تاریخی استناد کرده ،اما بهره‌گیری وی از تخیل در پرداخت احوال روانی شخصیت‌های فرعی و توصیف مکان‌ها و اشیاء،نیز به وضوح مشهود است.

 

«عاشقانه‌ترین روزهای دنیا» به قلم مجتبی مجرد بر اساس اسناد تاریخی داستان زندگی حضرت خدیجه(س)  و ازدواج و همراهی با حضرت محمد(ص) تا وفات ایشان را روایت می‌کند.این کتاب در فالب رمان تاریخی نوشته شده و از آن دسته کتاب‌هایی است که خواندنش الهام بخش و مایه آرامش است و تلاش نویسنده را در شناخت این بانوی بزرگوار می‌توان در استفاده از منابع تاریخی پی برد.

کسانی که علاقمند به داستان‌های دینی مبتنی بر مطالب مستند و منابع معتبر هستند، می‌توانند از این اثر برای شناخت این بانوی بزرگوار و زمینه‌هایی از زندگی پیامبر مکرم اسلام استفاده کنند. منابع استفاده شده از منابع تاریخی کهن مثل السیره النبویه و طبقات الکبری، تاریخ یعقوبی و … است که مهارت نویسنده را در استفاده از منابع تاریخی و ارائه تحلیلی از اسناد را نشان می‌دهد. . این داستان حاصل چهار سال تلاش نویسنده است که در ۱۳۶ صفحه به چاپ رسیده است.

 

 

اشتراک گذاری:

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.