ورود
به مناسب هفته وحدت انجام شد،

30 درصد تخفیف برای کتاب‌های زندگینامه پیامبر(ص) و حضرت خدیجه(س)

یعقوب صلاحی ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۳
به مناسبت هفته وحدت کتاب‌های «آنک آن یتیم نظر کرده»، زندگی‌نامه داستانی حضرت محمد(ص) و «عاشقانه‌ترین روزهای دنیا»، رمان تاریخی از زندگی حضرت خدیجه(س) با 30 درصد تخفیف به مخاطبان عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» حاصل تحقیقات محمدرضا سرشار در متون معتبر تاریخی مرتبط با زندگی و سیره پیامبر ‌اسلام (ص)، در قالب داستانی و به لحنی شاعرانه است. این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره‌های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می‌توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه‌های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سال‌های ۱۳۷۴تا ۱۳۸۴) برای آن اشاره کرد. در کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» گرچه نویسنده در پرداخت به سیره و زندگی حضرت محمد(ص) به منابع تاریخی استناد کرده ،اما بهره‌گیری وی از تخیل در پرداخت احوال روانی شخصیت‌های فرعی و توصیف مکان‌ها و اشیاء،نیز به وضوح مشهود است.

 

«عاشقانه‌ترین روزهای دنیا» به قلم مجتبی مجرد بر اساس اسناد تاریخی داستان زندگی حضرت خدیجه(س)  و ازدواج و همراهی با حضرت محمد(ص) تا وفات ایشان را روایت می‌کند.این کتاب در فالب رمان تاریخی نوشته شده و از آن دسته کتاب‌هایی است که خواندنش الهام بخش و مایه آرامش است و تلاش نویسنده را در شناخت این بانوی بزرگوار می‌توان در استفاده از منابع تاریخی پی برد.

کسانی که علاقمند به داستان‌های دینی مبتنی بر مطالب مستند و منابع معتبر هستند، می‌توانند از این اثر برای شناخت این بانوی بزرگوار و زمینه‌هایی از زندگی پیامبر مکرم اسلام استفاده کنند. منابع استفاده شده از منابع تاریخی کهن مثل السیره النبویه و طبقات الکبری، تاریخ یعقوبی و … است که مهارت نویسنده را در استفاده از منابع تاریخی و ارائه تحلیلی از اسناد را نشان می‌دهد. . این داستان حاصل چهار سال تلاش نویسنده است که در ۱۳۶ صفحه به چاپ رسیده است.

 

 نظرات