ورود
با 30 درصد تخفیف،

می‌توانید «آه با شین» را بشنوید

یعقوب صلاحی ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۰
نسخه صوتی کتاب «آه با شین» اثر محمدکاظم مزینانی و با صدای امید تقوی منتشر شد و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت و اپلیکیشن سوره مهر و سایر سامانه ها فایل صوتی این اثر را با 30 درصد تخفیف، تهیه و استفاده کنند.

به گزارش پایگاه سوره مهر، کتاب «آه با شین» روایت کننده فعالیت یک مبارز انقلابی چپ با فضای فکری کمونیستی است که از دهه 20 شمسی و بدو تولد شخصیت اصلی داستان آغاز می شود و تا سال 90 ادامه دارد.

 

آه با شین بر خلاف رمان «شاه بی شین» که داستان زندگی شاه را روایت می کرد و مبتنی بر اسناد تاریخی و برگرفته از یک واقعیت بود، رمانی است که نگاهش از پایین به بالاست و در واقع در چارچوب داستان و تخیل روایت می شود در این رمان به نوعی به تناقضات و تفاوت های نسلی بین شخصیت اصلی و فرزندش اشاره داشته ام.».

 

کتاب «آه باشین» اطلاعات خوبی در اختیار خواننده قرار می دهد، به خصوص در حوزه مردم شناسی و علومی که کمتر به آن ورود می‌کنند، اطلاعات نویسنده مشخص می شود. نویسنده قبل از نگارش داستانش بر روی مسائل تاریخی جست و جو کرده است و اثر، یک اثر سه گانه به شمار می رود

 

در حالیکه در «آه باشین» بار اصلی داستان در گذشته نهاده شده و چندین نسل را روایت می کند ترفند نویسنده در نگارش به گونه ای است که هیچگونه فلش بک و روزنه به گذشته به نظر نمی رسد. ظرفیت هایی در داستان انقلاب وجود داشت که تابه حال استفاده نشده، قوت اصلی کار  نویسنده نثرکار و توصیفات آن است و هر کس خود را در قسمتی از کتاب بیشتر از قسمت دیگر احساس می کند  کتاب «آه باشین» با استفاده از نثری سلیس و لحنی مناسب، همین‌طور استفاده از تعلیق و کشش، داستان جذابی خلق می ‌کند، تا خواننده را در مسیر یادآوری تاریخ معاصر با خود همراه سازد.

 

رمان 354 صفحه ‌ای «آه با شین» که نشر سوره مهر در سال 1392 به بازار آورد، با اقبال خوبی همراه شد و به غیر از عنوان اثر برتر چهارمین جشنواره داستان انقلاب، جایزه قلم زرین امسال را از آن خود کرد. «آه با شین» روایت زوال یک خاندان قجری است.

 در پس ‌زمینه داستان از فصل اول تا انتها به ترتیب برهه ‌هایی از تاریخ معاصر ایران مانند دوران رضا شاه و فرمان کشف حجاب، جنگ جهانی و سقوط رضا شاه، سر کار آمدن محمد رضا پهلوی،اصلاحات ارضی،گسترش فضای شهری و ساخت ‌و سازهای آن دوران و تخریب فضاهای روستایی و بکر، مبارزات سیاسی پیش از انقلاب و بعد از آن و حتی جنگ تحمیلی و زمان حال، دوره می ‌شوند.


نظرات