سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

دادمان در آیین رونمایی کتاب «عام برات» تاکید کرد:

میدان‌داری خانواده‌های رزمندگان در نهضت ثبت خاطرات

عام برات، به همت انتشارات سوره مهر و با نویسندگی دکتر رحیم نوبهار منتشر شده و با حضور محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی ، مسئولان استانی حوزه هنری فارس، امام جمعه محترم کازرون و جمعی از رزمندگان سال‌های دفاع مقدس در منزل راوی این کتاب رونمایی شد.

گزارش خبری

1399/7/12

۱۴:۱۳


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر،‌ دادمان در آیین رونمایی این کتاب، ضمن تشکر از زحمات ایثارگران و خانواده‌های آنان در طول جنگ تحمیلی، گفت: پس از دفاع مقدس ، میدان جنگ نرم بدون حضور و فعالیت خانواده‌های رزمنده و ایثارگر پیش‌ نخواهد رفت.
وی با تصریح نقش خانواده‌ها در طول دفاع مقدس، تاکید کرد: در نهضت ثبت خاطرات هم باید از ایده میدان داری خانواده‌های ایثارگران بهره کافی را ببریم و در مستندنگاری‌ها از آنان استفاده کنیم.


وجه تمایز کتاب «عام‌ برات» به نویسندگی دکتر رحیم نوبهار، این است که به صورت خانوادگی و با همت خانواده نوبهار به رشته تحریر درآمده است. این کتاب که در 7 فصل به شرح خاطرات رزمنده پیشکسوت و کهنسال کازرونی سال های دفاع مقدس، آقای «براتعلى نوبهار» پدر شهید جلال نوبهار می پردازد، خاطرات او را از سال های پیش از جنگ تحمیلی، حضور در جمع دومین گروه رزمندگان کازرونی مدافع سوسنگرد به فرماندهی شهید امرالله باقریه ومرحوم حاج رمضان خرسند، جاماندن از عملیات طریق القدس، عملیات بیت المقدس، آب رسانی در زبیدات، مجنون، فاو و شلمچه و پس از پذیرش قطعنامه می پردازد و روایت گر حضور ده ساله او در جبهه های نبرد حق علیه باطل است.


نکته قابل توجه در این کتاب، گردآوری این کتاب به روش خاطره پژوهی خانوادگی است که با همت جمعی فرزندان، چند تن از نوادگان و عزیزان راوی به نگارش درآمده است ، عمو برات خاطرات دوران کودکی، نوجوانی، رزم، جانبازی و ایثارگری اش در راه حفاظت و حراست از آرمان های دینی و انقلابی اش را برای فرزندان، ایل و تبارش بازگو کرده و شنوندگان و ثبت کنندگان این روایت با عزم و اراده ای مثال زدنی به تنظیم و تدوین خاطرات بزرگ ایثارگر خاندان همت گماشته اند.
 
این کتاب در 200 صفحه و به قیمت 35000 تومان و توسط انتشارات سوره مهر، در شهریورماه 1399 و در شمارگان 1250 نسخه منشر شده است.


اشتراک گذاری:

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.