ورود
در دلیجان برگزار می شود

نقد کتاب «راهی برای رفتن»

یعقوب صلاحی ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۶
کتاب «راهی برای رفتن» با حضور بتول خورشاهی(راوی)، مریم عرفانیان(نویسنده) و حجت الاسلام رسول ابوالقاسمی(رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان) نقد و بررسی می شود.

کتاب  «راهی برای رفتن» با حضور بتول خورشاهی(راوی)، مریم عرفانیان(نویسنده) و حجت الاسلام رسول ابوالقاسمی(رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان) نقد و بررسی می شود. این کتاب که در قالب رمان و به قلم مریم عرفانیان نگارش یافته، مبارزات پرستاری انقلابی است که در افشاگری رژیم طاغوت نقش بسزایی داشته است. برادر ایشان مرتضی خورشاهی شهید می‌شود و این پرستار مبارز در راه برادر و برای مداوای مجروحین به مناطق جنگی می‌رود. در آن‌ جا جانباز می‌شود و به منزل باز می‌گردد. نقطه قوت کتاب آنجایی است در سال ۱۳۶۶ به حج مشرف می‌شود و در برائت از مشرکین توسط آل سعود اسیر می‌شود اما در نهایت به صورت معجزه‌آسایی فرار می‌کند.برشی از کتاب:ناگهان آقایی با سرو صورتی پوشیده وارد اتاق شد. سریع چفیه سیاه رنگ را از سرش برداشت، دو دست به نشانه سکوت بالا برد، سلام کرد و گفت: «نترسید ...»

ادامه داد: «من ایرانی هستم و از بعثه آمدم.» آن مرد دوباره گفت: «پیش عرب‌ها گریه نکنید؛ چون با گریه‌ی شما این آدم‌های از خدا بی خبر خوشحال می‌شوند و کف می‌زنند. وقتی عرب‌ها صحبت می‌کنند شما بخندید؛ ولی وقتی از اتاق بیرون رفتند می‌توانید گریه کنید.» او ادامه داد:

«اسارتتان و شاید هم شهادتتان رو تبریک می‌گویم.» حرف‌هایش که به اتمام رسید، مهلت سؤال پرسیدن به ما نداد! خیلی سریع صورتش را پوشاند، از اتاق بیرون رفت و ما ماندیم و کلی سؤال بی‌جواب. او که بود؟ چطور به آنجا راه پیدا کرده بود؟ چطور نتوانست ما را آزاد کند؟

لینک خرید با تخفیف 20 درصدنظرات