سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1399/7/4

۰۹:۵۶

در دلیجان برگزار می شود

نقد کتاب «راهی برای رفتن»

کتاب «راهی برای رفتن» با حضور بتول خورشاهی(راوی)، مریم عرفانیان(نویسنده) و حجت الاسلام رسول ابوالقاسمی(رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان) نقد و بررسی می شود.


کتاب  «راهی برای رفتن» با حضور بتول خورشاهی(راوی)، مریم عرفانیان(نویسنده) و حجت الاسلام رسول ابوالقاسمی(رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلیجان) نقد و بررسی می شود. این کتاب که در قالب رمان و به قلم مریم عرفانیان نگارش یافته، مبارزات پرستاری انقلابی است که در افشاگری رژیم طاغوت نقش بسزایی داشته است. برادر ایشان مرتضی خورشاهی شهید می‌شود و این پرستار مبارز در راه برادر و برای مداوای مجروحین به مناطق جنگی می‌رود. در آن‌ جا جانباز می‌شود و به منزل باز می‌گردد. نقطه قوت کتاب آنجایی است در سال ۱۳۶۶ به حج مشرف می‌شود و در برائت از مشرکین توسط آل سعود اسیر می‌شود اما در نهایت به صورت معجزه‌آسایی فرار می‌کند.برشی از کتاب:ناگهان آقایی با سرو صورتی پوشیده وارد اتاق شد. سریع چفیه سیاه رنگ را از سرش برداشت، دو دست به نشانه سکوت بالا برد، سلام کرد و گفت: «نترسید ...»

ادامه داد: «من ایرانی هستم و از بعثه آمدم.» آن مرد دوباره گفت: «پیش عرب‌ها گریه نکنید؛ چون با گریه‌ی شما این آدم‌های از خدا بی خبر خوشحال می‌شوند و کف می‌زنند. وقتی عرب‌ها صحبت می‌کنند شما بخندید؛ ولی وقتی از اتاق بیرون رفتند می‌توانید گریه کنید.» او ادامه داد:

«اسارتتان و شاید هم شهادتتان رو تبریک می‌گویم.» حرف‌هایش که به اتمام رسید، مهلت سؤال پرسیدن به ما نداد! خیلی سریع صورتش را پوشاند، از اتاق بیرون رفت و ما ماندیم و کلی سؤال بی‌جواب. او که بود؟ چطور به آنجا راه پیدا کرده بود؟ چطور نتوانست ما را آزاد کند؟

لینک خرید با تخفیف 20 درصد

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.