ورود
اعزامی از شهرری

روایت صادقانه از حیات و حرکت اجتماعی یک نوجوان

یعقوب صلاحی ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۶
اعزامی از شهرری، کتابِ خاطرات خودنوشت آقای محمود روشن ماسوله، روایت صادقانه از حیات و حرکت اجتماعی یک نوجوان در مسیر پیوستن به صفوف رزمندگان بسیجی و حضور داوطلبانه در صحنه​ های نبرد است.

محمود روشن ماسوله یکی از جانبازان شهرستان ری است، که خاطرات روزهای دفاع مقدس خود را در کتابی به نام «اعزامی از شهرری» منتشر کرده است.

صاحبِ خاطرات، با دقت در جزئیات و ضمن طرح مستندات فراوان، خاطرات دوران کودکی و نوجوانی خود، و رزم و جانبازی و ایثارگری در راه باور و اعتقاد و آرمان های متعالی نسل جوانِ برآمده از انقلاب در دهۀ شصت را روایت کرده است.او از زمانی که برای بار دوم به آموزش در پادگان امام حسین(ع) مشغول می‌شود، شروع به نوشتن خاطرات روزانه‌اش می‌کند.

بعد از جنگ خاطراتش را کامل می‌نویسد تا بعدها فراموش‌شان نکند. در سال 1369، یکی از دوستانش طی چند ساعت مصاحبه، خاطرات او را ضبط می‌کند. همه یادداشت‌ها و مصاحبه‌ها، مبنای خاطرات خودنوشت او در کتاب هستند. این خاطرات در 34 فصل دسته‌بندی شده‌اند. فصل اول تا هشتم، به خاطرات تولد تا قبل از تصمیم رفتن به جبهه است. در فصل 9 تا 32 خاطرات سال‌های جنگ ثبت شده و دو فصل آخر به زندگی پس از جنگ نگارنده تا سال‌های اخیر اختصاص دارد.این اثر، گوشه‌ای از رشادت‌های رزمندگان و اتفاقات جنگ در دوره‌ای مهم از تاریخ ایران را از دید نویسنده با شرح جزئیات روایت می‌کند. تمام اتفاقاتی که در کتاب نقل می‌شوند، واقعی است و در زمان‌ها و مکان‌های ذکر شده، حادث شده است.

لینک خرید با تخفیف 20درصدنظرات