سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1399/6/27

۱۱:۱۶

پس از جایزه جلال و جایزه کتاب سال دانشجویی؛

جایزه کتاب به «نقاشی قهوه‌خانه» رسید

کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» خاطرات کاظم دارابی متهم دادگاه میکونوس نوشته محسن کاظمی اثر برگزیده در بخش مستندنگاری سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی شد.


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، بر اساس این گزارش آئین اختتامیه سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران با حضور حجت الاسلام حسن روحانی، رییس جمهوری، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از نویسندگان و اهالی قلم در حالی در تالار وحدت برگزار شد که کتاب «نقاشی قهوه خانه» نوشته محسن کاظمی در بخش مستندنگاری اثر برگزیده این جایزه بزرگ شد.

کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» به قلم محسن کاظمی، خاطرات دارابی را از کودکی تا درگیری در ماجرای میکونوس و دادگاه و درنهایت زندان براساس مصاحبه‌های شفاهی دربردارد. دارابی که پس از گذراندن ۱۵ سال از دوران حبس خود و اخراج از آلمان به ایران بازگشته است، روایت خود را از ماجرای میکونوس به دست می‌دهد و تلاش می‌کند با واکاوی اسناد، بی‌گناهی خود را نشان دهد.

کتاب «نقاشی قهوه خانه» چندی پیش در دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال برگزیده بخش مستندنگاری و در بیست و ششمین دوره جایزه کتاب سال دانشجویی کشور به عنوان برگزیده تاریخ بخش علوم انسانی انتخاب شد.

برای دریافت این کتاب اینجا کلیک کنید.

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.