سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1399/6/27

۱۱:۱۶

رییس حوزه هنری:

در تمام پردیس‌های سینمایی حوزه هنری یک فروشگاه کتاب هم ایجاد می‌کنیم

محسن مومنی شریف در آیین افتتاح فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر شعبه سینما ساحل اصفهان اظهار داشت: در تمام پردیس‌های سینمایی حوزه هنری، یک فروشگاه بزرگ کتاب هم ایجاد می‌کنیم تا مردم علاوه بر تماشای فیلم بتوانند به دیگر محصولات فرهنگی هم دسترسی داشته باشند.


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، آیین افتتاح فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر شعبه سینما ساحل اصفهان به همراه رونمایی و جشن امضا رمان «ارتداد» وحید یامین‌پور با حضور محسن مومنی شریف، رییس حوزه هنری، محمد حمزه زاده، محسن کاظمی، نویسنده و پژوهشگر تاریخ، عبدالحمید قره داغی، معاون اداری و مالی حوزه هنری و مدیرعامل انتشارات سوره مهر و .... در سینما ساحل اصفهان برگزار ‌شد.

در ابتدای آیین افتتاح این کتابفروشی، رییس حوزه هنری اصفهان به عنوان میزبان این مراسم ضمن تشکر از حضور مدعوین در این افتتاحیه گفت: امروز بسیار خوشحالم به لحاظ اینکه در آستانه سالگرد انقلاب اسلامی هستیم و مهمترین رنگ این انقلاب، فرهنگی بودن آن است.

احمدی‌‌فر در ادامه افزود: امروز در این سالن شاهد چندین اتفاق فرهنگی از رونمایی کتاب تا افتتاح کتابفروشی سوره مهر خواهیم بود. فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر شعبه سینما ساحل، تنها سینما-کتاب در سطح شهر اصفهان است که بیش از ۱۲ هزار محصول فرهنگی از جمله بیش از ۱۰ هزار عنوان کتاب را در خود جای داده است.

وی یادآور شد: این فروشگاه که در متراژ ۴۰۰ مترمربع بنا شده است، علاوه بر کتاب، محصولات فرهنگی همچون صنایع دستی، سرگرمی‌های کودکان و نوجوانان، لوازم التحریر و کافی شاپ را هم داراست.

پس از تقدیر از این نویسندگان، کلیپی در رابطه با رابطه سینما و کتاب پخش شد و در ادامه این آئین، محسن مومنی شریف، رییس حوزه هنری، در سخنانی ضمن تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در یک معنا و یک کلام انقلاب اسلامی، هدیه الهی برای تاریخ و مردم بود، که ایران، ایران بماند.

وی ادامه داد: کتاب در انقلاب اسلامی ایران و جمهوری اسلامی ایران جایگاه والایی دارد و از مسائل اساسی ما است.

مومنی شریف تصریح کرد: رهبران ما، مبارزین ما و بزرگان ما همه اهل مطالعه و کتاب بوده‌اند؛ حتی شهید بزرگوار ما سردار قاسم سلیمانی نیز اهل مطالعه کتاب بوده است. ایشان در روزهای نبرد و گرماگرم جنگ عراق نیز مشغول مطالعه کتاب بوده‌اند؛ این شهید در حوزه هنری انقلاب اسلامی، خاطراتی نقل کردند از اینکه در گرماگرم جنگ در عراق کتاب «وقتی مهتاب گم شد» را می‌خوانده است.

مومنی شریف ادامه داد: کتاب در انقلاب اسلامی جایگاه والایی دارد. خوشحال هستیم که در حوزه هنری کتاب سیر رو به رشدی دارد و چرخه‌های این سیر در حال تکمیل شدن است. در سال‌های گذشته یکی از نواقص، توزیع و فروشگاه‌های کتاب بود که خوشبختانه در این حوزه شاهد وضعیت بهتری هستیم.

وی گفت: خوشبختانه کتاب‌هایی که در این چند سال از سوی سوره مهر منتشر شده‌اند موردپسند و رضایت رهبر معظم انقلاب و عامه مردم جامعه قرار گرفته‌ اما در بحث توزیع کتاب‌ها هم احساس کردیم وظیفه داریم در کنار تمام سینماهایی که حوزه هنری افتتاح می‌کند، یک فروشگاه بزرگ کتاب هم ایجاد شود تا مردم علاوه بر تماشای فیلم بتوانند به دیگر محصولات فرهنگی هم دسترسی داشته باشند.

رییس حوزه هنری افزود: انشالله بنا داریم که در شهرهای دیگر هم چنین فروشگاه‌های ایجاد کنیم تا دسترسی مردم به کتاب‌های خوب راحت‌تر شود.

فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر شعبه سینما ساحل، تنها سینماکتاب در سطح شهر اصفهان است که بیش از 12 هزار محصول فرهنگی از جمله بیش از 10 هزار عنوان کتاب را در خود جای داده است.

این فروشگاه که در متراژ 400 متر بنا شده، علاوه بر کتاب، محصولات فرهنگی همچون صنایع دستی، سرگرمی‌های کودکان و نوجوانان، لوازم تحریر و کافی شاپ را هم داراست.

در ادامه این آئین کلیپی در رابطه با رمان عاشقانه سیاسی «ارتداد» پخش شد و وحید یامین‌پور با رونمایی از این کتاب خود، گفت: خیلی خوشحالم که اولین نسخه‌های چاپی کتاب تقدیم دوستان اصفهانی می‌شود.

وی در ادامه افزود: اعتراف می‌کنم یکی از کتاب‌هایی که من را برای نوشتن «ارتداد» بسیار تحت تاثیر قرار داد، کتاب «خاطرات احمد احمد» است. او مرا با گره‌های دراماتیک مواجه کرد و در آخر همان گره دراماتیک دلیل بر نوشتن کتاب «ارتداد» شد.

این نویسنده تصریح کرد: رمان «ارتداد» که حدود ۲۵۰ صفحه دارد، در سه بخش «حیرت»، «ارتداد» و «رجعت» نوشته شده است. در این رمان به سراغ سیاست رفته و کوشیده‌ام یک عاشقانه سیاسی را برای علاقه‌مندان بنویسم.

همچنین جشن امضا این رمان با حضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به کتاب برگزار شد.

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.