سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

تجلیل از محسن کاظمی از سوی جامعه وکلا و حقوق دانان کشور

جلسه تجلیل و تقدیر از محسن کاظمی خالق کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» با حضور جمعی از وکلا و حقوق‌دانان در سالن اجتماعات دادگستری کل استان تهران برگزار شد.

گزارش خبری

1399/6/27

۱۱:۱۶


به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، دکتر علی رسول‌زاده فرساد وکیل پایه یک دادگستری ضمن اشاره به ابعاد حقوقی کتاب نقاشی قهوه‌خانه (خاطرات کاظم دارابی متهم دادگاه میکونوس) به نقش نویسنده کتاب در پدیدآوری این اثر پرداخت و گفت: در سال 1371 حادثه‌ای تروریستی در رستوران میکونوس واقع در برلین روی داد که در اثر آن 4 نفر کشته شدند. بعد از این واقعه آقای کاظم دارابی که در آلمان تحصیل می‌کرد و به شغل تجارت مبادرت داشت به اتهام دست داشتن در این ترور دستگیر شد. بر اثر تلاش ضد انقلاب و فشار دستگاه‌های جاسوسی و اطلاعاتی دشمن، دادگاه میکونوس طی حکمی ظالمانه و ناعادلانه آقای دارابی را به حبس ابد محکوم کرد. سرانجام دارابی بعد از مدت 15 سال از زندان رها شد و آقای محسن کاظمی در کاری بزرگ و سترگ با پژوهشی قدرتمند و ارزشمند توانست خاطرات این متهم را تدوین و به جامعه عرضه کند. محسن کاظمی نویسنده‌ای است بسیار توانا، که در عرصه تاریخ شفاهی متخصص است و در کارنامه او آثار درخشان مربوط مبارزان انقلاب اسلامی مثل خاطرات احمد احمد و خاطرات عزت شاهی دیده می‌شود. کتاب نقاشی قهوه‌خانه آخرین اثر و مؤثرترین کار اوست، و کاری ماندگار است.

فرساد افزود: امروز نبرد در جبهه فرهنگی دشوارتر از جنگ در خاکریزها است و آقای کاظمی یکی از افسران جنگ نرم است، که توانسته به خوبی از عهده چنین موضوع سخت و پیچیده‌ای بر آید و روایت دیگری غیر از روایت ضدانقلاب از حادثه میکونوس به رشته تحریر درآورد. از آن جهت که موضوع این کتاب موضوعی است حقوقی، شایسته است دوستان حقوق‌دان به خواندن آن اهتمام ورزند. برنامه‌ریزان برنامه امروز لازم دیدند تا از زحمات ارزشمند این نویسنده انقلابی قدردانی شود.

پس از سخنرانی دکتر رسول‌زاده فرساد، با حضور ایشان و جمعی از حقوق‌دانان از جمله دکتر صمد زاهدپاشا نائب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز، با اعطای هدیه و لوح تقدیر از سال‌ها خدمات فرهنگی و آثار قلمی محسن کاظمی به ویژه کتاب نقاشی قهوه‌خانه تقدیر و تشکر کردند.

در قسمتی از لوح تقدیر محسن کاظمی نوشته شده است:

«با اغتنام فرصت و با ادای احترام به جناب‌عالی که از فعالان ممتاز عرصه‌های فرهنگی و هنری کشور هستید، و ضمن تشکر از فعالیت های مستمر و جهادگونه شما در زمینه‌های پژوهشی خصوصا تحقیق و تحریر کتاب ماندگار نقاشی قهوه‌خانه و پرده‌برداری از یکی از توطئه‌های شوم دشمنان ایران از صمیم قلب تقدیر و تشکر می‌نماید»

برنامه تکریم از محسن کاظمی به اهتمام کانون خادمیاران حقوقی آستان قدس رضوی و معاونت قضایی رئیس کل و سرپرست معاونت پیش‌گیری از وقوع جرم و امور فرهنگی و اجتماعی دادگستری استان تهران برگزار شد.

برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.