ورود
«یاماها»، چالش‌های یک جوان در رویارویی با سنت و مدرنیته

رمان «یاماها» نوشته محبوبه حاجیان نژاد به رویارویی سنت و مدرنیته در زندگی یک جوان می‌پردازد.

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۳۱
بی‌نظیرترین عملیات هوایی جهان؛ عیدی نیروی هوایی به مردم ایران

عملیات حمله به پایگاه‌های الولید عراق در ۱۵ فروردین ۱۳۶۰، در شرایطی که مردم ایران در محاصره اقتصادی و نظامی به سر می‌بردند، بهترین عیدی نیروی هوایی به مردم کشور بود که شرح آن در کتاب «حمله هوایی به الولید» نوشته احمد مهرنیا آمده‌است.

۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۱۴
آثار پرمخاطب سوره مهر در سالی که گذشت

کتاب‌های «صبحِ شام»، «شاید پیش از اذان صبح» و «مهاجر سرزمین آفتاب» بیش از باقی آثار سوره مهر با استقبال مخاطبان در سال 99 مواجه شده و در صدر سفارش‌های آنان قرار گرفتند.

۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۱۶
درباره «سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد»

«سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد» اثر زنده یاد نادر ابراهیمی، معروف‌ترین کتاب در حوزه ادبیات داستانی درباره «امام خمینی (ره)» است که از سوی سوره مهر به چاپ رسید.

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۰۵
«آقای شهردار» زندگی داستانی شهید باکری

کتاب «آقای شهردار» به قلم داوود امیریان که به سرگذشت داستانی سردار رشید اسلام شهید مهدی باکری اختصاص یافته است، در سالروز شهادت ایشان (25اسفند) به علاقه‌مندان کتاب معرفی می‌شود.

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۵۲
«بابانظر» الگوی صبر، جهاد و مقاومت

کتاب «بابا نظر» که شرح خاطرات شفاهی شهید محمدحسن نظرنژاد در مصاحبه با حسین بیضایی است که دریچه تازه ‏ای به برخی زوایای ناشناخته انقلاب و دفاع مقدس گشوده است.

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹
روایت هدایت‌الله بهبودی از بمباران شیمیایی حلبچه

کتاب «سفر به حلبچه»؛ گزارش هدایت الله بهبودی از بمباران شیمیایی شهر حلبچه در سال 1366 است.

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۴۰
«روياي بعد از ظهر»، داستان تخيلي سفر به سال 57

«روياي بعد از ظهر» نوشته نيلوفر مالك درباره پسر نوجواني است كه سی و هفت سال به عقب برگشته و درست در آبان سال 1357فرود آمده است.

۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۰۴
«باران تمشك»، رماني جذاب با موضوع انقلاب اسلامي

رمان باران تمشک نوشته مصطفی فعله‌گری داستانی با موضوع انقلاب است كه در بخش رمان تاريخي نخستين جايزه كتاب تاريخ انقلاب اسلامي ايران برگزيده شد.

۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۲۱
مجموعه «روزشمار انقلاب اسلامي»، آيينه تمام‌نماي وقايع انقلاب

انقلاب‌ها فشرده تحولات یک قرن و شاید چند قرن در یک جامعه هستند. هر روز انقلاب یک ماجرا و اتفاقی مهم رخ می دهد که شاید هیچگاه در طول تاریخ یک جامعه رخ نداده باشد. برای اینکه وقايع مهم روزهای انقلاب به فراموشی سپرده نشود نیاز است تا لحظه لحظه آن ثبت و ضبظ شود تا از این طریق به بازخوانی دقیق و علمی دست یافت.

۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۵۰
فیلترها