مرغ سوخاری برای جنازه، جلد 2

‌«مرغ سوخاری برای جنازه» عنوان جلد دوم مجموعه طنز «قصه های غرب وحشی» با تصویرگری رضا مکتبی است که در کتاب نیز با شخصیت های داستان قبل مواجه می شویم؛ شخصیت هایی که حضور ثابتشان در داستان های مختلف این ..ادامه
 • قیمت: 17,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

‌«مرغ سوخاری برای جنازه» عنوان جلد دوم مجموعه طنز «قصه های غرب وحشی» با تصویرگری رضا مکتبی است که در کتاب نیز با شخصیت های داستان قبل مواجه می شویم؛ شخصیت هایی که حضور ثابتشان در داستان های مختلف این مجموعه، اگرچه هر بار به شناخت کامل تری ازآن ها منجر شده، اما هرگز به ورطه تکرار نیفتاده و همه رفتار ها و دیالوگ هایشان در هر کدام از قصه ها در اختیار پیشبرد داستان بوده است.

نویسنده در این کتاب نیز خواننده را از همان ابتدا با عنوان داستان غافلگیر کرده و با خودش به دنیای فانتزی گربه های وسترن می برد. «مرغ سوخاری برای جنازه» داستان درگیر شدن کلانتر در دستگیری سردسته یک باند جنایتکار است که از پوست گربه ها کیف زنانه درست می کنند، غافل از اینکه خود کلانتر بدون اینکه خبر داشته باشد، در حال همکاری با این گربه جنایتکار است.

مؤلف در این داستان ضمن به کارگیری همه عناصر داستان های وسترن، قصه ای خلق می کند که می تواند برای مخاطبان ناآشنا با این ژانر نیز جذاب باشد؛ چرا که داستان او بر مولفه های اصلی طنز بنا شده و خودش را تنها مقید به خنداندن مخاطب به وسیله هر نوع شوخی منطبق بر جریان های روز وتاریخ مصرف دار کمدی نمی داند.

داستان «مرغ سوخاری برای جنازه» پر از ریزه کاری های جذاب و دیالوگ های دوست داشتنی است. هوشمندی و استعداد شفیعی برای انتخاب اسم شخصیت های داستان نیز مثال زدنی است. از جمله اسم هایی نظیر پتوی بچه، بخار پادار، قوز بزرگ و…

شوخی با موقعیت طنزآمیز گربه ها در فضای زندگی روزمره آدم ها از دیگر ویژگی های داستان است؛ آنجا که نویسنده به گربه های جوان و نازکی اشاره می کند که معمولا تصویرشان روی کاغذهای کادو چاپ می شود. «مرغ سوخاری برای جنازه» در بحبوبه ماجراهای پر از فراز و فرود خود، و در ریتم سریع و طنز نفسگیرش، روزنه ای هم به سوی یک داستان عاشقانه میان کلانتر و گربه ماده ای باز می کند که باند جنایتکاران به دنبال درست کردن یک کیف زنانه گران قیمت از پوست او بوده اند. اما نویسنده حتی در بیان این دلدادگی هم دست از شوخی برنمی دارد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

مشخصات

 • شابک:

  9789645061171

 • قطع:

  خشتی

 • تعداد صفحه:

  76

 • نویسنده:

  شهرام شفیعی،

پدیدآورندگان

کلیدواژه‌ها:

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد