ورود

به امید دیدار

نویسنده: کیومرث پوراحمد

این فیلمنامه که در 73 صحنه کوتاه تنظیم شده، یک روایت‏ حماسى در فضاى داستان‏هاى روستایى است. ماجراى ظالم و مظلوم، ارباب و رعیت، حق و ناحق، که در یک گذشته نامعلوم وزمانى دور رخ مى‏دهد...

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-964-471-67-04

تعداد صفحات 30

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

این فیلمنامه که در 73 صحنه کوتاه تنظیم شده، یک روایت‏ حماسى در فضاى داستان‏هاى روستایى است. ماجراى ظالم ومظلوم، ارباب و رعیت، حق و ناحق، که در یک گذشته نامعلوم وزمانى دور رخ مى‏دهد. در پى یک جریان ساختگى دزدى، از سوى ارباب و پسرش جمال،«بابافرج» پدر «صنم‏بر» - دختر مورد علاقه جمال - و خدایار نامزد صنم‏بر، به اتهام دزدى دستگیر مى‏ شوند. ارباب تنها در صورتى ‏راضى مى‏شود بابافرج را آزاد کند که وى با ازدواج جمال و دخترش‏ موافقت کند. بابافرج ظاهراً راضى مى‏شود به این ترتیب از زندان آزاد مى ‏گردد. یک شب قبل از جشن عروسى صنم‏بر و جمال، خدایار اززندان فرار مى‏کند و صنم‏بر را به عقد خود در مى‏آورد. جمال، خدایار وصنم‏بر را پیدا مى‏کند و با آنها درگیر مى‏شود. در این درگیرى جمال‏ کشته مى ‏شود، خدایار مجبور به فرار شده و صنم‏بر و پدرش دستگیرمى‏شوند. خدایار با عده‏اى یاغى که مخالف ارباب هستند، آشنامى‏شود. پس از مدتى، اختلاف خدایار با رئیس گروه، آنها را تبدیل‏ به دو دسته مى‏کند. از طرفى صنم‏بر براى زایمان، با یک دلیجان از زندان به شهر منتقل مى‏شود، در راه اگرچه خدایار موفق مى‏شود همسر و فرزند تازه به دنیا آمده ‏اش را نجات دهد، اما خود به دست‏ یاغى‏ها کشته مى‏شود.

نویسنده

کیومرث پوراحمد

زندگینامه

به سال 1328 متولد شد. زمینه اصلی فعالیت او کارگردانی و نویسندگی است. از جمله فعالیتهای او در زمینه کارگردانی می‌توان به فیلمهای کوتاه و نیمه‌بلند «هدف» (1355)، «زنگ اول، زنگ دوم» (1356)، «هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق» (1356) «آوازخوان» (1357) و «به ترتیب قد» (1356) که برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته شده‌اند اشاره کرد. همچنین یکی از موفق‌ترین کارهای او، مجموعه تلویزیونی «قصه‌های مجید» می‌باشد. از جمله موفقیتهای او دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه از چهارمین جشنواره فیلم فجر به خاطر فیلم «تاروپود» است. همچنین وی به تازگی فیلم «اتوبوس شب» را بر اساس کتاب «داستان‌های شهر جنگی» حبیب احمدزاده ساخته که این فیلم در بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر نیز شرکت کرده است. گل یخ، شب یلدا، خواهران غریب، به خاطر هانیه، نان و شعر، سفرنامه شیراز، شرم، صبح روز بعد، شکار خاموش، لنگرگاه، شکوه زندگی، گاویار، آلبوم تمبر، بی‌بی‌چلچله، تاتوره، باران، قصه دراز از جمله آثار اوست.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
چراغ های روشن شهر

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

راز نگین سرخ

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

اردوگاه اطفال