ورود

سه دیدار - جلد دوم

نویسنده : نادر ابراهیمی
طراح جلد، تصویرگر : -

کتاب حاضر جلد دوم از زندگى‏نامه امام خمینى (ره) در قالب ‏داستان است. خاطراتى از پدر در زندان شاهى و شهادت وى در آنجادر ایام قبل از تولد امام «روح‏ الله»، استفاده از افکار و سخنان عمه«صاحبه خانم»، دوران مبارزه در جوانى، حضور با برادر جهت‏ تحصیل علوم حوزوى...

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-964-506-983-2

تعداد صفحات 272

نوبت چاپ دهم

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

 

«در میانه میدان» جلد دوم از کتابی است با نام «سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد». نادر ابراهیمی اگر در جلد  نخست بیشتر به کودکی و نیاکان امام خمینی (ره) عنایت داشت، در این  جلد، رهبر فقید انقلاب را در میانه میدان سیاست و حوادث روزگار به تصویر کشیده است. البته در این جا هم بخشی به کودکی و  نوجوانی امام اختصاص می‏یابد؛ اما از فصل‌های کلیدی کتاب، دیدارهایی است که بین امام خمینی با  آیت‌الله کاشانی و  آیت‌الله  بروجردی روی می‌دهد. دیدار امام و محمدرضا شاه نیز از بخش‌های خواندنی کتاب است.
ابراهیمی با آنکه در این کتاب، حوادث سیاسی مهمی چون بیست و هشت مرداد 32 و محاکمه مصدق را با بیانی دراماتیک و قصوی روایت می‌کند؛ اما از نوشتن در باب زندگی شخصی و احوالات امام نیز  غافل نمی‌ماند تا اثری چند وجهی، دلچسب و البته مستند درباره منش و زیست رهبر انقلاب  فراهم کند. از جمله این اتفاقات، بیماری وبایی است که در زادگاه امام می‌آید و نیز رفتن برادران ایشان به اصفهان و تنها ماندن روح‌الله نوجوان.
ابراهیمی از ورای همه این رویدادهای گاه بسیار تلخ، چهره مردی بزرگ را ترسیم می‌کند که با صبوری و استقامت مومنانه‌ای از هر ورطه دشواری می‌گذرد. سپس پا به پای رهبر انقلاب، عقربه‌های زمان را به  عقب‌تر می‌کشد تا برسد به نماز خواندن روح‌الله در ده سالگی. اما بعد دوباره زمان را به جلو می‌برد و امام خمینی را زیر درخت سیبی در نوفل‌لوشاتو به تصویر می‌کشد که در حال اقامه عارفانه نماز است.
«در میانه میدان»  با تصویری کوتاه اما جانکاه از ارتحال بنیانگذار انقلاب به پایان می‏رسد.

نویسنده

نادر ابراهیمی

زندگینامه نادرابراهیمی درسال 1315 درتهران متولدشد . تحصیلات ابتدایی ومتوسطه رادرشهرها ی گرگان ، مشهدوتهران گذراندوسرانجام به دانشکده حقوق تهران راه یافت ولی پس ازمدتی آن رارهاکرد. سپس از دانشکده ادبیات دررشته ادبیات انگلیسی فارغ التحصیل شد. ابراهیمی از12سالگی شروع به کار کرد. درحوزه های مختلف هنروادبیات وازجمله درزمینه ادبیات کودک فعالیت داشته است وکتاب های متعددی را برای کودکان تألیف کرده است وی مدتی نیزباکانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان همکاری نزدیک داشته است. برخی آثار وی برای کودکان عبارتنداز: دورازخانه (1346) کلاغ (1348) سنجاب (1349) بزی که گم شد(1350)عبدالرزاق پهلوان (1351) قصه های گل قالی (1352) بران آفتاب وقصه کاشی (1353) درسرزمین کوچک من (1355) سفرهای دورودراز حامی وکامی در16جلد (1356) انقلاب به ماچه داد؟ (1359) وآتش بدون دود (1359) وی آثار متعددی نیز از طریق حوزه هنری به چاپ رسانده است.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
وقتی خورشید خوابید

مجید اسطیری

مرغ سوخاری برای جنازه

شهرام شفیعی

مخزن الاشرار

کوچ فاخته‌ها

سیاوش والافر

موش و مداد ناقلا (مجموعه هل ام بده قل ام بده)

اسدالله شعبانی

چراغ نیایش

محسن هجری

گل سنگ

سیدهاشم حسینی

کبوترهای دوست داشتنی (مجموعه یک کار خوب)

کتاب های پیشنهادی ما
قابوس نامه - قصه های شیرین ایرانی 9

مجید ملامحمدی

رنگ های پشت در

سید حبیب نظاری

فسقل قصه های موتوری

فریبا کلهر

خاطرات یک الاغ

ژاک پکنارد / ترجمه:سهیلا صفوی

دوشکاچی

علیرضا کسرایی

مگر ما چند نفر بودیم

حجت شاه محمدی

روزی که در اتاق عمل گریستم

دکتر ایرج محجوب

بچه سر راهی (مجموعه شکرستان )

وحید پور افتخاری

اینجا فتنه ای رخ داده است

محمدحسن روزی طلب

بازیگری برای انیماتورها

بهرام - تقی بیگی - خوشبخت

مشتریانی که این کتاب را خریده اند، کتاب های زیر را مطالعه کردند
عدم

محمود حبیب کسبی

موسیقی عاشیق های آذربایجان

حمید سفیدگر شهانقی

مأموریت در خرمشهر

مهرداد آزاد

صدای درخت ها

حسین عبدی

چراغ صبح

اصغر فکوری

زندانی قلعه هفت حصار

حسین فتاحی

دختران ا پی دی

لیلا محمدی

پیام و پیامبر

حامد حقیقت شناس گیلانی

الف‌های غلط

علی محمد مؤدب

باغ ملکوت

عبدالمجید نجفی به کوشش قاسم ناظمی