ورود

بچه ها دلم برایتان تنگ می شود

نویسنده: عزت اله الوندی
طراح جلد، تصویرگر: هاله مودبیان

هشت قطعه شعر سپید همراه با تصاویر رنگی و زیبا ویژه کودکان است که در قالب نامه‌های دانش‌آموزان کلاس پنجم مدرسه‌ای به معلم خود که به جنگ (ایران و عراق) رفته است و توصیفی از حال و هوا و دل‌تنگی‌های آنان در غیاب معلم، سروده شده است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-964-506-723-4

تعداد صفحات 36

نوبت چاپ سوم

سال چاپ اول

قطع کتاب خشتی

  کتاب حاضر، دربردارنده 8 قطعه شعر سپید براى گروه سنى‏ کودکان، همراه با تصایر رنگى و زیبا است. محتواى تمام اشعار در ارتباط با یکدیگر و پیرامون ارتباط دانش‏ آموزان کلاس پنجم مدرسه‏ اى با معلم خود است که به ‏جبهه‏ هاى «جنگ ایران و عراق» رفته است. کتاب با شعرى در توصیف حال و هواى دانش ‏آموزان و عکس ‏العمل‏ آنها در مقابل خواندن جمله‏ اى از معلم‏شان با مضمون خداحافظى و ابراز دلتنگى، بر روى تخته سیاه شروع مى‏شود. در ادامه اشعارى درقالب نامه ‏هاى معلم و دانش ‏آموزان سروده شده است. معلم در نامه‏ هاى خود ضمن ابراز دلتنگى براى بچه‏ ها و پرس و جواز آنان درباره درس و معلم جدیدشان، از حال و هواى خود و یا همرزمانش در تیپ سوم امام على (ع) در جبهه مى‏گوید، نامه‏ هاى‏ دانش‏ آموزان نیز توصیفى از حال و هواى آنان در غیاب معلم،وضعیت درس و کلاس خود، دلتنگى براى معلمشان و آرزوى‏ پیروزى براى او مى‏باشد. و درنهایت مضمون آخر شعر وصف حال‏دانش‏آموزان در مقابل خواندن جمله‏اى بر روى تخته سیاه است که‏ خبر از شهادت معلمشان مى‏دهد. این کتاب توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت/ واحد کودک و نوجوان تدوین وبا جلد شمیز منتشر شده است. لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

عزت اله الوندی

زندگینامه او در سال 1353 در تویسرکان متولد شد. او فارغ‌التحصیل رشتة ادبیات نمایشی (لیسانس) از دانشکده هنر می‌باشد. سوابق اجرایی ایشان بدین شرح است: مسئول اجرای جشنواره کودک و نوجوان از سال 76ـ79، مسئولیت صفحه موسیقی جام جم، بیان و آفتاب یزد، دبیر سرویس ادب و هنر مجله توانا، همکاری با روزنامه‌های مختلف. وی در حال حاضر سردبیر همشهری محله 18 است.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
کوچه نقاش ها

راحله صبوری

بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی

ضربت متقابل

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

راز نگین سرخ