ورود

ساخت‏گرایى، پسا ساخت‏گرایى و مطالعات ادبى

نویسنده: فرزان سجودی

مجموعه مقالات و ترجمه‌ هایی از بزرگان حوزه زبان‌ شناسی همچون سوسور، اشکلوفسکی، موکاروفسکی، یا‌کوبسن ژرار ژنت تودروف، بارت و دریدا است که آن را گروه مترجمان و فرزان سجودی گرد آورده‌اند. موضوعاتی مانند مبانی ساخت‌گرایی در زبان‌شناسی از سوسور، هنر به مثابة فن از ویکتور اشکلوفسکی و. . . در این کتاب آمده است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 9-281-506-964-978

تعداد صفحات 232

نوبت چاپ سوم

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب حاضر شامل 12 مقاله کلاسیک درباره ساخت‏گرایى و پسا ساخت‏گرایى است، که ترتیب آنها به‏ صورت تاریخى مى‏ باشد.عناوین مقالات و نویسندگان و مترجمان آنها عبارت است از: «مبانى ساخت گرایى در زبان‏شناسى» از فردینان دو سوور؛ کوروش ‏صفوى، «هنر به مثابه ‏ى فن» از ویکتور اشکلوفسکى؛ فرهاد ساسانى، «نقش زیبایى آفرینى، هنجار، ارزش، به مثابه‏ ى‏ واقعیت‏ هاى اجتماعى» از یان موکاروفسکى؛ بهروز محمود ى‏بختیارى، «زبان‏شناسى و شعرشناسى» از رومن یاکوبسن؛ کوروش ‏صفرى، «وجه غالب» از رومن یاکوبسن؛ بهروز محمودى بختیارى،«قطب هاى استعاره و مجاز» از رومن یاکوبسن؛ کوروش صفوى،«واج‏ شناسى، شعرشناسى و نشانه ‏شناسى» از ریچارد برادفورد؛ آزیتاافراشى و...یک بخش «پیشگفتار» قبل از متن و یک بخش «نمایه»در انتهاى کتاب آمده است.

نویسنده

فرزان سجودی

زندگینامه فرزان سجودی (متولد ۱۳۴۰، گلپایگان) زبان‌شناس و نشانه‌شناس ایرانی، دانشیار گروه نمایش دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران، رئیس سابق گروه نشانه‌شناسی هنر (تا ۱۳۸۷) در فرهنگستان هنر و عضو حلقه نشانه‌شناسی تهران است. دکترای زبان‌شناسی و کارشناسی ارشد زبان‌شناسی و کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی دارد.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

ضربت متقابل

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

راز نگین سرخ

آن بیست و سه نفر

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

لشکر خوبان