معرفت‌شناسی آثار صناعی

جستجویی در مفهوم فن و هنر
هنر ، فن و معرفت سه ضلع یک مثلث شناخته می شوند که در آن برترین تجلیات روح و اندیشه انسان ایرانی را می توان دید . ایرانی از دیرباز در ماده یک عنصر پیام مینوی می دید. مهارت و توانایی او در به کاربردن م..ادامه
 • قیمت: 24,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

هنر ، فن و معرفت سه ضلع یک مثلث شناخته می شوند که در آن برترین تجلیات روح و اندیشه انسان ایرانی را می توان دید . ایرانی از دیرباز در ماده یک عنصر پیام مینوی می دید. مهارت و توانایی او در به کاربردن ماده ، به عنوان حامل پیام مینوی ، او را […]

هنر ، فن و معرفت سه ضلع یک مثلث شناخته می شوند که در آن برترین تجلیات روح و اندیشه انسان ایرانی را می توان دید . ایرانی از دیرباز در ماده یک عنصر پیام مینوی می دید.
مهارت و توانایی او در به کاربردن ماده ، به عنوان حامل پیام مینوی ، او را به سمت نوعی معرفت شناسی کشاند که کاملا با تجارب ملل دیگر ، خاصه هنرور یونانی ، متفاوت از کار درآمده است.

 

نویسنده کتاب را در سه بخش تنظیم کرده است . بخش اول به بازشناسی مقام و مفهوم صنعت و هنر می پردازد . در این بخش نگاهی به سابقه تاریخی هنر و صنعت ، هنر در معنای جدید ، کمال فنی در معنای یونانی و … می شود. بخش دوم به آثار معرفت و فن در نوشته ها اختصاص دارد در این بخش به شگفتی های دوازده گانه خسرو ، بیمارستان جندی شاپور، صندوقچه اسرار، صنعت و فنون در دوران اسلامی ، صنوف و آیین جوانمردی و … می پرازد . بخش سوم به معرفت شناسی و آثار صناعی اختصاص دارد . در این فصل نیز اندیشه صناعی و منظر خیال و نظرات وی پیرامون انسان و جلال و کمال و جمال بررسی شده است . در این کتاب سعی شده است که معرفت شناسی آثار فن وهنر به صورت تحلیلی و با ارائه نمونه ها و به قصد شناخت ماهیت شکل گیری آثار صناعی به جوانان علاقمند تفهیم شود .

مشخصات

 • شابک:

  9789645069009

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  120

 • نویسنده:

  اسماعیل بنی‌اردلان،

 • طراح جلد:

  پژمان رحیمی زاده،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد