ورود

گمشده دره سبز

نویسنده: سیده مریم بازرگانی

ناشر سوره مهر

شمارگان 1250

شابک 978-600-03-3259-4

تعداد صفحات 256

نوبت چاپ اول 98

سال چاپ اول 98

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

کتاب گمشدۀ درۀ سبز در زمینه ادبیات بازداشتگاهی و تم کار روستایی است. کتاب، خاطرات دو دوست است که از کودکی با هم بزرگ شده اند . محمدعلی کاظمی (راوی کتاب) و عوضعلی خوئینی(دوست راوی) است. دوستانی که با هم مدرسه رفتند. با هم به جبهه اعزام شدند و در یک عملیات بودند. اما در عملیات خیبر در جزیرۀ مجنون از هم جدا می افتند. محمد علی کاظمی در شانزده سالگی به مدت هفت سال در اردوگاه موصل اسیر می شود و شب بیست و سوم ماه رمضان 1363 یک چشمش را بر اثر شکنجه در اردوگاه موصل جا می گذارد. محمد علی کاظمی متولد 15/6/1347 روستای سبزدرق از توابع شهرستان سلطانیه است. نوشتن کتاب را از بهار 1395 شروع کردم. مصاحبه های اولیه ناقص بود. با توصیۀ استاد مرتضی سرهنگی مصاحبه های تکمیلی با آقای کاظمی را گرفتم. باید احساسات و درونیات ذهنی ایشان را از نزدیک می دیدم و می شنیدم. اسامی دوستان هم آسایشگاهی و اتفاقاتی که در این هفت سال افتاده بود تا جایی که ذهن ایشان یاری می کرد پرسیدم. بعد از مرتب کردن مطالب و ویرایش در قالب کتاب چاپ شد.

نویسنده

سیده مریم بازرگانی


 سیده مریم بازرگانی متولد 15/10/1357 ساکن شهر زنجان هستم. کارشناسی رشته پژوهشگری علوم اجتماعی از دانشگاه آزاد زنجان. متاهل و دو فرزند دارم. اگر بخواهم در مورد خودم بنویسم می گویم:
اهل زنجانم و عاشق نوشتن هستم. آموخته هایم را در قالب داستان و خاطره می ریزم و از مردان غیور و از زنان صبور و مهربان شهرم می گویم. از زیبایی گنبدسلطانیه، از تیزی چاقوهای دسته صدفی و شاخ گوزنی. از سرخی ظروف مسی اش. از رنگارنگی نخ های ابریشم چاروق هایش. از برق نقره ای ملیله کاری هایش. از همۀ چیزهایی که هویت زنجانی و ایرانی بودنم را می سازد. می نویسم برای کسانی که با خواندن کتاب زندگی می کنند و کتابها را با عشق ورق می زنند.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
لشکر خوبان

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

راز نگین سرخ

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

عصرهای کریسکان

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

چراغ های روشن شهر

ضربت متقابل