ورود

من آن توام

نویسنده: سید عبدالحمید ضیایی

سی پاره گم شده از مصحف خاموشان (ارائه تصویری مستند و جذاب و والا از چهره ی عارفان مسلمان با تمرکز بر رابطه ی ربانی شمس و مولانا

ناشر سوره مهر

شمارگان 1250

شابک 9786000329105

تعداد صفحات 152

نوبت چاپ اول 98

سال چاپ اول

قطع کتاب

کتاب من آن توام اثری پژوهشی شاعرانه در معرفی و بازشناسی پیوند روحانی - ربانی دوتن از عارفان بزرگ دیار ما شمس و مولانا می باشد . نثر جذاب و شاعرانه کتاب در کنار تصویرگریهای ادبی و اندیمشندانه مرتبط با حیات فکری و معنوی شمس و مولانا از ویژگی‌های مهم این کتاب است . برای نخستین بار اثری درباره زندگی شمس با تمرکز بر کتاب خود ایشان یعنی مقالات شمس نوشته شده است .

کتاب در سی پاره به تالی از قرآن کریم به شرح سی روایت و زاویه ی دید از حیات و ممات مولانا و شمس می پردازد.

برشی از کتاب من آن توام :

مستحضرید که شمس چطور آبرویِ خاندانِ شریف و بزرگ ما را به باد داد؟ خوب است جدِ اعظم من، بها ءولد، زنده نیست که ببیند پسرِ ارشدش، فقیه و مفتیِ قونیه، مطرب شده و کوزة شراب بر
دوش در محلة جهودها میچرخد ! به علاوه، حکایتِ مادرِ بینوای من، عروسِ بها ء ولد، و خونِ دلهایی که در این سالها از حضورِ این غریبة پُرمدعا و غیبتهای گاه و بیگاه و مشکوکِ پدرمان خورده است بماند!

نویسنده

سید عبدالحمید ضیایی

زندگینامه

سید عبدالحمید ضیایی در سال 1354 در ایل بختیاری‌ متولد شد. پس از چندین سال تحصیل و تدریس فلسفه، در غرب و شرق عالم، در آکادمی علوم تاجیکستان به پژوهش و تحقیق  مشغول است.

کتاب های مرتبط
اردوگاه اطفال

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

لشکر خوبان

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

اتمام موجودی انبار
زندان الرشید

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان