ورود

زن آقا

نویسنده: زهرا کاردانی

خاطرات سفر، حضور و زندگی با یک طلبه جوان که برای اولین بار به سفر تبلیغی رفته است. زن و شوهری طلبه همراه با فرزندانشان برای ایام ماه مبارک رمضان به نقطه ای در جنوب ایران سفر می کنند. در این سفر علاوه بر مهربانی و مهمان نوازی مردم تجربه و اتفاقاتی برایشان رقم می خورد که به پخته شدن آنها کمک می کند.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-600-03-2844-3

تعداد صفحات 140

نوبت چاپ سیزدهم

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

برشی از کتاب زن‌آقا : ظهر بود. قبل از نماز در زدند. پیرزن آبله رویی بود. گیس‌های حنا بسته‌اش را از وسط باز کرده بود. جثه درشتی داشت. چادرش را به گردن بسته و یک آفتابه روی دوش گرفته بود. فهمیدن حرف هایش از بقیه راحت تر بود. واضح و کم لهجه صحبت می‌کرد. جلوی در می‌خواست دستم را ببوسد که اجازه ندادم. اخم هایش را کشید توی هم و گفت حتما توی گوش سیدعلی باد رفته یا بهش بو خورده و یک سری تشخیص‌هایی که ازش سر در نمی‌آوردم. آفتابه را داد دستم و گفت: «این کریشکه! بچه را می‌بری حمام. خوب سر و بدنش رو می‌شوری. آخرِ کار این آفتابه رو می ریزی روی تمام بدنش. فهمیدی؟» اسمش چقدر هندی بود. و هند چقدر به جادو و اینجور خرافات نزدیک. لابد یک جوری آن محلول به جادو و جنبل مرتبط بود. توی آفتابه را نگاه کردم. آبِ سیاهی لب پَر می‌زد. بوی عجیب و تلخی داشت. ترکیب پودر بال مگس با استخوان مارمولک آفریقایی و خون پشه!؟ تصورش هم چندش آور بود.  

نویسنده

زهرا کاردانی

زهرا کاردانی:
زهرا کاردانی متولد ۲۱ آذر سال ۱۳۶۸ در شهر مشهد و دارای مدرک کاردانی گرافیک از دانشکده الزهرا مشهد و طلبه سطح دو جامعه الزهرا است . خانم کاردانی نفر اول بخش سفرنامه در جشنواره اشراق ۱۳۹۶ و برگزیده نخستین جشنواره اخلاق در تبلیغ ۱۳۹۷ است .
کتاب های نویسنده:
زن آقا

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
کوچه نقاش ها

راحله صبوری

بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی

لشکر خوبان

عصرهای کریسکان

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

چراغ های روشن شهر

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

آن بیست و سه نفر