ورود

صفر تا صد مصاحبه

نویسنده: محمد دیماسی
طراح جلد، تصویرگر: مسعود طاهری

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-600-03-0534-5

تعداد صفحات 152

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول 96

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

در گذشته بیشتر مستندسازان به دلایل مختلف به مصاحبه نگاهی منفی داشتند . یکی از دلایل مهم آن ها این بود که مصاحبه را از زیبایی های هنری عاری می دانستند و اصطلاح «کله های سخنگو » را به آن اختصاص می دادند ؛ اما امروزه مصاحبه ، به منزله یکی از ابزارهای مهم روایت ، جایگاه خود را در عرصه مستند سازی تثبیت کرده است .اهمیت مصاحبه ، بی توجهی به برخی از نکات مهم آن و همچنین اشتباهات رایج در امر مصاحبه مرا بر آن داشت تا به معرفی تکنیک ها و شیوه های صحیح اجرای مصاحبه تصویری بپردازم . در این اثر صفر تا صد شیوه اجرای مصاحبه مناسب برای فیلم مستند بیان شده است . محتوای این کتاب برآیندی هوشمندانه از هنر مستند سازی و فنون مصاحبه در مطبوعات است. گذشته از مسائل فنی و نظری در باب مصاحبه ، به برخی نکات اخلاقی نیز اشاره شده است تا همچون چراغی باشد برای راهنمایی مستندسازان در پیچ و خم چالش های اخلاقی پیش آمده در تولید فیلم مستند.

نویسنده

محمد دیماسی

محمد دیماسی (متولد ۱۳۶۸ در کاشان) فیلمساز، مدرس و پژوهشگر حوزه سینما و تلویزیون است. وی کار هنری را از هنرستان در رشته تصویرسازی کامپیوتری آغاز کرد و با شرکت در دوره‌های فیلمسازی انجمن سینمای جوانان ایران و ساخت فیلم کوتاه ادامه داد. او همچنین تحصیلات خود را در مقطع کاردانی با رشته کامپیوتر در دانشگاه شهید رجایی کاشان و در مقطع کارشناسی با رشته کارگردانی تلویزیون در دانشکده تولید دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گذراند.
محمد دیماسی کار تآلیف و پژوهش را به صورت تخصصی از سال ۱۳۹۳ در مدرسه هنر و رسانه آینه آغاز نمود و تا کنون بیش از بیست عنوان فیلم مستند و داستانی و هم چنین برنامه‌های مختلف تلویزیونی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
سوابق آموزشی و تحصیلی:
۱. کارشناسی کارگردانی تلویزیون (گرایش نمایش) – دانشگاه صدا و سیما (۱۳۹۰)
۲. مدرک فیلم سازی – انجمن سینمای جوانان ایران (۱۳۸۷)
۳. کاردانی کامپیوتر (گرایش نرم افزار) – دانشگاه شهید رجایی کاشان (۱۳۸۶)
سوابق سینمایی و تلویزیونی :


بیش از ۱۰ عنوان فیلم مستند

بیش از ۱۰ عنوان فیلم داستانی

بیش از ۵ عنوان برنامه تلویزیونی
در مسئولیت های مختلف.
سوابق تألیفی و پژوهشی:

نگارش کتاب صفر تا صد مصاحبه در فیلم مستند

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

کالک های خاکی

عصرهای کریسکان

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

ضربت متقابل