ورود

پنجه بر پیشانی

نویسنده: غلامرضا شکوهی
طراح جلد، تصویرگر: جواد قربانی پور

کتاب پنجه بر پیشانی مجموعه شعری شامل 82 غزل است که حاصل سالها شاعری استاد غلامرضا شکوهی است. این کتاب از غزل های عاشقانه و اخلاقی تشکیل شده است و با زبانی نو به مفاهیم ازلی و ابدی پرداخته است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-600-03-0417-1

تعداد صفحات 172

نوبت چاپ اول 1396

سال چاپ اول 96

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

کتاب پنجه بر پیشانی متشکل از 82 غزل است و  به نوعی می توان غزل های این مجموعه شعر را عاشقانه های عفیف نامید که به زیور اخلاقیات نیز آراسته شده اند. اهورایی : کعبه قلب تو در سینه اهورایی بود عرفات تن تو محشر زیبایی بود دیدنت در عطش کوچه بن بست نگاه مثل یک دشت پر از نور تماشایی بود دست های تو که پیغام محبت را داشت روی فصل بدنت گرم شکوفایی بود بازوانت به بلندای محبت سرسبز رسته در باغ تنت آیت گیرایی بود خنده های تو چو موسیقی سرشار از عطر در شب خسته من بستر لالایی بود گرچه بر کوچه دیدار تو من باز شدم مثل یک پنجره در من غم تنهایی بود با کلام تو فروریخت به روی سر من سقف آن خانه که از پایه مقوایی بود سحر شیرین کلام تو شکست از لب شعر آن طلسمی که مرا عقده نازایی بود لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

غلامرضا شکوهی

زنده یاد غلامرضا شکوهی متولد سال 1328 در تربت جام و عضو شورای شعر انجمن ادبی رضوی موسسه آفرینش‌های هنری بود که مرداد سال 1396 دارفانی را وداع گفت .او در غزل و تجربه کردن فضاهای تازه به ویژه شعر آیینی، قریحه‌ای بالا و مثال زدنی دارد.
شکوهی با بهره گرفتن از بدایع و کشف‌های زبانی به خوبی از غنای ادب فارسی بهره گرفته است و با تلفیقی هنرمندانه با بیان و زبان فاخر خود تصاویری زیبا خلق کرده است.
وی توانسته است با آفرینش تصاویر بدیع در بافت زبان باعث برجستگی شده و به غزل‌هایش جان مایه وحرکتی ستودنی ببخشد.
کتاب «پنجه بر پیشانی» آخرین دفتر شعری شکوهی است که شامل 80 غزل با مضامین مختلف آیینی و عاشقانه سروده شده‌است.
از آثار دیگر منتشر شده مرحوم شکوهی می‌توان به «صد پرده آواز خاموش»، «سُرمه‌ای درغزل»، «یک ساغر نگاه»، «آهی بر باغ آیینه» و... اشاره کرد.

کتاب های مرتبط
نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

راز نگین سرخ

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

لشکر خوبان

پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

مربع های قرمز

زینب عرفانیان