ورود

شب پنجم

نویسنده: فریبا انیسی

کتاب شب پنجم نوشته فریبا انیسی، فعالیت های سیاسی گروه هایی را بین سال های 1356 تا 1360 بازگو می کند. شخصیت های اصلی این رمان دو زن به نام های منیره و صدیقه اند که قبل از پیروزی انقلاب وارد فعالیت های سیاسی شده اند. این دو نفر پس از رویداد چند اتفاق از گردونه فعالیت های سیاسی خارج می شوند ولی در کنار مردم باقی می مانند و حوادث این داستان تا سال 1360 و بمباران «زندان دولتو» در کردستان ادامه می یابد. داستان از زبان دانای کل روایت می شود و به زندگی این دو فرد و خانواده های آن ها می پردازد. بسیاری از حوادث نقل شده در این رمان بر مبنای واقعیت است. کتاب «شب پنجم» جزو 10 اثر برگزیده جشنواره داستان انقلاب در سال 1389 بود. این رمان ادامه دار است و فریبا انیسی در حال انجام پژوهش های تاریخی برای نگارش ادامه این اثر است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-600-03-0104-0

تعداد صفحات 148

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول 95

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

از متن کتاب شب پنجم : نگهبان در را باز کرد . توی تاریک و روشن راهرو ،زن نحیف و زاری ، سیه چرده و نالان ، پا جلو گذاشت.موهای گوریده و به هم چسبیده اش از زیر روسری سیاه چروکیده ، بد جوری توی ذوق می زد .جا به جای لباسش رد خون داشت .بسته ای را به سینه اش چسبانده بود .همه سرک کشیدند از اتاق های دیگر که : « این کیه این وقت شب ؟ » و صدای ضعیف ناله ای فضا را شکافت. لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

فریبا انیسی


فریبا انیسی داستان نویس متولد 1345 است.
انیسی داستان‌های خود را با موضوع انقلاب و تاریخ اسلام نوشته است.
از جمله آثار او: «شب پنجم»، "چقدر حرف نمی‌زند"، "فاتح هشت میز"، "از تبار خورشید"، "خدیجه (س) امین محمد (ع)"،خاطرات "سیمین دخت وحیدی"، "یاوران حرم"، "فاتح هشمیز"، "یاوران ولایت"، "کفش های جامانده در ساحل" و "بابای من ساواکیه" که نامزد دریافت جایزه بخش بزرگسال سومین دوره جشنواره داستان انقلاب در سال 1389 بود.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
فرنگیس

مهناز فتاحی

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

زندان الرشید

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

آن بیست و سه نفر

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی