ورود

جاده جنگ جلد دهم

نویسنده: منصور انوری

جاده جنگ یک مجموعه 10 جلدی نوشته منصور انوری است که تا کنون 10 جلد آن منتشر شده است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-600-03-1771-3

تعداد صفحات 728

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

رمان جاده جنگ به فضای کل کشور می پردازد اما با توجه به حوادثی که در دوره جنگ جهانی دوم و با تجاوزات روسیه به خراسان روی داد این رمان از خراسان شروع می شود و به خراسان هم ختم می شود. نام این کتاب هم اشاره به استفاده استراتژیکی که متفقین در طول جنگ جهانی دوم از ایران کردند دارد.متفقین مهمات و ادوات نظامی را برای کمک به روس ها از جاده شاهرود به روسیه فرستادند و همین جاده موجب پیروزی متفقین شد و بعدها دوباره در طول انقلاب این جاده نقش مهمی را ایفا کرد از کتاب : سوار ثابت و بی حرکت ، مانند مجسمه ، روی زین نشسته بود . دکتر اندیشید : (( این دیگر کیست ؟)) اسب  بار دگر شیهه کشید. دکتر با دقت به تصویر ابر نگریست . با خود گفت : (( اسب که خودش است ...  اسب استوار . اما سوارش کیست ؟)) و قبل از اینکه از بهت و حیرت به در آید ، اسب عقب گرد کرد و آن سوی ستیغ ناپدید شد . دکتر اندیشید :(( من را دید ...! سوار شولاپوش من را دید و شناخت ! ))

نویسنده

منصور انوری

منصور انوری متولد 1334 توابع نیشابور، نویسندگی را ابتدا با داستان کوتاه ( بی بی سی ) در سال 1364 آغاز و ادامه آن مجموعه داستانی مصافحه با ارواح ( انتشارت نیستان )، 2- جاده جنگ ( مجموعه 12جلدی ). 3- از عشقاباد تا عشق آباد ( 2 جلدی ) ( جاده جنگ و از عشقاباد تا عشق آباد را سوره مهر چاپ و حوزه هنری حمایت کرده است ).  4- کتاب بر فراز آشیانه عنقا- درباره شهید کاوه - که 3 جلد آن نگارش یافته و 2 جلد آن چاپ شده است ( بنیاد حفظ آثار و انتشارات صریر پشتیبانی و چاپ کرده اند . 5- قربانگاه عشق ( بیوگرافی شهدای خراسان )

جوایز و رتبه های منصور انوری :

جاده جنگ برنده : 1- کتاب فصل 2- قلم زرین 3- کتاب سال 4- جایزه یکصد و ده سکه ای جلال آل احمد شده است . همینطور کتاب [ از عشقاباد تا عشق آباد ] برنده دوم رمان انقلاب [جایزه هفت میلیونی] و نیز در بخش شایسته چاپ‌های آستان قدس رضوی (ع) رتبه نخست را کسب کرده است.

کتاب های مرتبط