ورود

بویه های روشن

نویسنده: حسن احمدی
طراح جلد، تصویرگر: محمد مهرابی

بویه های روشن یکی از کتاب های مجموعه "قصه های دریا" است که به شرح خاطرات و زندگی ناوسروان تکاور سیداحمد شمس‌ زاده علوی می پردازد .

ناشر سوره مهر

شمارگان 1110

شابک 9786000317539

تعداد صفحات 114

نوبت چاپ چاپ اول

سال چاپ اول 96

قطع کتاب پالتویی

    از کتاب : هزاران فکر در سرم می‏ آمدند و می‏رفتند. ما کجا و جنگ کجا؟ من برای یک مأموریت چند روزه به خرمشهر رفته بودم. حتی با خانواده خداحافظی نکرده بودم. فکر می‏کردم زود برمی‏گردم. همسرم تنها بود. می‏دانستم حاضر نمی‏شود از بوشهر برود. اگر به اصفهان و نزد مادرش می‏رفت، خیالم راحت بود. اما نرفت. چند بار با تلفن کردن به منزلِ بعضی از همکاران خبر سلامت خودم را به او دادم و از احوال همسرم، مهناز، باخبر شدم. می‏گفت همسایه ‏ها رفته‏ اند. به او هم اصرار کرده بودند نمانَد. اما او دوست نداشت برود. من در جنگ و ماجراهای جنگ حسابی مشغول و درگیر شده بودم. در طول شبانه ‏روز گاهی زمان کم می‏ آوردیم. نمی‏شد به همة کارها برسیم. دوره‏ای سرگرم آموزش دادن به نیروهای مردمی بودم، زمانی در کنار بچه ‏های نیروی دریایی و تکاورها در ماجرای بیرون راندن عراقی‏ ها از جادة آبادان سرگرم بودیم، مدتی هم در خرمشهر. به تلافی سقوط خرمشهر و به دلیل شروع جنگی تحمیلی، به دنبال انهدام سکوهای آن‏ها بودیم. لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

حسن احمدی

زندگینامه حسن احمدی فرزند فتح‌علی دوره‌های ابتدایی و راهنمایی را در مدارس محله‌های نازی‌آباد و امام‌زاده حسن و دورة متوسطه را در دبیرستان نصیری تهران به پایان رساند و در سال 1358 در رشته تجربی دیپلم گرفت. از نخستین سالهای فعالیت حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به همکاری با واحد ادبیات آن پرداخت که تا سال 1369 ادامه یافت. چندی نیز مسئولیت واحد فرهنگی بنیاد شهید انقلاب اسلامی را به عهده گرفت . در سال 1365 با هفته‌نامه سروش آغاز به همکاری کرد و تا سال 1373 سمت مسئول بخش داستان‌نویسی آن مجله را داشت پس از تأسیس ماهنامه سروش نوجوان در آن نشریه و هم‌زمان در سازمان صدا و سیما در گروه کودک و نوجوان شبکه‌های اول، دوم به عنوان نویسنده و تهیه‌کننده برنامه به کار پرداخت. در سال 1373 سردبیر ماهنامه باران شد که هم‌اکنون نیز در این سمت فعالیت فرهنگی دارد. این نشریه ویژه نوجوانان وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه و مطالب آن در موضوعات دینی، ادبی و هنری است. احمدی از سال 1376 تا 1377 نیر سردبیری دو هفته‌نامه احسان را به عهده داشت که چهارده شماره آن منتشر شده است. وی در کنار این مشاغل به تحصیل در دانشکده صدا و سیما پرداخت و در سال 1379 در رشته کارگردانی از آن دانشکده فارغ‌التحصیل شد. عمده شهرت احمدی در داستان‌نویسی برای نوجوانان به‌ویژه در موضوعات مربوط به جنگ است. دو داستان «آسان بافت» که در مجله زن روز به چاپ رسید و «مرا می‌کشند» منتشر شده در سال 1358 نخستین آثار اوست.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

اردوگاه اطفال

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

اتمام موجودی انبار
زندان الرشید

کالک های خاکی

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

فرنگیس

مهناز فتاحی

ضربت متقابل