ورود

اسم من چفیه است

نویسنده: مرتضی سرهنگی

داستانى با زبانى ساده و کودکانه، همراه با نقاشیهاى زیبا ورنگى، از سرگذشت چفیه و موارد متعدد استفاده از آن جبهه ‏هاى‏ جنگ ایران و عراق؛ که با هدف بازشناسى عناصر مختلف جبهه وجنگ براى گروه سنى کودک به نگارش درآمده است...

ناشر سوره مهر

شمارگان 1100

شابک 978-600-03-1663-1

تعداد صفحات 15

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب وزیری

داستانى با زبانى ساده و کودکانه، همراه با نقاشی هاى زیبا ورنگى، از سرگذشت چفیه و موارد متعدد استفاده از آن جبهه ‏هاى‏ جنگ ایران و عراق؛ که با هدف بازشناسى عناصر مختلف جبهه و جنگ براى گروه سنى کودک به نگارش درآمده است. قصه اینگونه‏ شروع مى‏شود: «اسم من چفیه است ... دستمال بزرگى هستم باچهارخانه ‏هاى سیاه و سفید. جنس من از نخ است. وقتى ارتش ‏عراق به خاک ایران حمله کرد، من هم براى دفاع به جبهه جنگ‏رفتم ...». (چاپ اول: 1372) یادداشت:اشتباهاً در شناسنامه چاپ نوبت چهارم کتاب، «چاپ‏اول» ذکر شده است. کتاب از چاپ چهارم به بعد با طراحى جلد و تصاویر متن جدید منتشرشده است. این کتاب توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت تدوین وبا جلد شمیز منتشر شده است.

نویسنده

مرتضی سرهنگی

زندگینامه

او در سال 1332 در تهران متولد و تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی علوم اجتماعی نیمه‌تمام رها کرد، او از سال 58 تا 67 با روزنامه‌های جمهوری اسلامی همکاری و از سال 67 تاکنون در دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری مشغول فعالیت می‌باشد. او در سال 75 عضو شورای سردبیری روزنامه ایران بوده و هم‌اکنون نیز سردبیر دوهفته‌نامه کمان است. از میان آثار او «اسرار جنگ تحمیلی به روایت اسرای عراقی» مقام اول انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را کسب کرد و کتاب «پابه‌پای باران» مقام اول گزارش را به‌دست آورد.

 

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
اتمام موجودی انبار
عصرهای کریسکان

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

لشکر خوبان

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

اردوگاه اطفال