ورود

اسم من پلاک است

نویسنده: مرتضی سرهنگی

اسم من پلاک است نام کتابی به نویسندگی "مرتضی سرهنگی" و تصویرگری " سحر فرهاد روش" است که برای گروه سنی ب.ج (یعنی سال های اول ابتدایی )نوشته شده است .

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-600-03-1664-8

تعداد صفحات 15

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب وزیری

اسم من پلاک است داستانى با زبانى ساده و کودکانه، همراه با نقاشى‏ هاى زیبا و رنگى، از سرگذشت «پلاک» و مورد استفاده و نقش و اهمیت آن‏ براى رزمندگان در جبهه ‏هاى جنگ ایران و عراق، که با هدف معرفى‏ عناصر مختلف جبهه و جنگ براى گروه سنى کودک به نگارش ‏درآمده است. کودکان مى‏ آموزند که این پلاک‏هاى فلزى براى سربازان و رزمندگان حکم یک شناسنامه را دارد و هرگاه سربازى در جنگ‏ کشته و یا زخمى شود از طریق پلاکى که برگردن دارد، مى ‏توان او راشناسایى کرد. این کتاب توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت تدوین وبا جلد شمیز منتشر شده است. از کتاب : اگر جنگ نبود .شاید کسی به فکر ساختن من نمی افتاد . با اینکه من فلز کوچکی هستم ، اما با خودم می گویم ، میشد از فلز من چیزهای زیادی ساخت که به درد زندگی آدم ها بخورد . من از شکل زندگیم راضی نیستم .از اینکه خیلی از سربازها احساس میکنند با من تنها نیستند خوشحالم .سربازها می دانند اگر در جنگ اتفاقی برایشان بیفتد من به جایشان حرف می زنم و آن ها را معرفی می کنم. لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

مرتضی سرهنگی

زندگینامه

او در سال 1332 در تهران متولد و تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی علوم اجتماعی نیمه‌تمام رها کرد، او از سال 58 تا 67 با روزنامه‌های جمهوری اسلامی همکاری و از سال 67 تاکنون در دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری مشغول فعالیت می‌باشد. او در سال 75 عضو شورای سردبیری روزنامه ایران بوده و هم‌اکنون نیز سردبیر دوهفته‌نامه کمان است. از میان آثار او «اسرار جنگ تحمیلی به روایت اسرای عراقی» مقام اول انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را کسب کرد و کتاب «پابه‌پای باران» مقام اول گزارش را به‌دست آورد.

 

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
اتمام موجودی انبار
زندان الرشید

ضربت متقابل

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

گلستان یازدهم

بهناز ضرابی زاده

راز نگین سرخ

اتمام موجودی انبار
دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

لشکر خوبان