ورود

احیای سنت ها با رویکرد نو

نویسنده: عین اله مسیب زاده

برجسته ترین ویژگی این کتاب بعنوان نخستین منوگرافی تاریخ موسیقی ایرانی بررسی علمی با رویکرد جامعه شناختی پیرامون زمینه های اجتماعی و دلایل فنی توفیق قایل توجه موسیقی ایرانی در پرورش نسلی از موسیقیدانان ایرانی است که سرنوشت کنونی موسیقی کلاسیک ایرانی را رقم زده اند و تلاش برای فراهم ساختن زمینه ای در جهت تکرار ترجمه ای از آن موفقیت ها با اکسیر زمان در آینده است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-600-175-964-8

تعداد صفحات 414

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

نخستین منوگرافی موسیقی ایران با موضوع مرکز حفظ و اشاعه موسیقی ایران کوشیده است با جمع آوری تمام اطلاعات موجود و ترجمه تمام منابع خارجی مرتبط و مصاحبه با اکثر اساتید کنونی موسیقی ایرانی که در مرکز فوق  پرورش یافته اند و مشاوره با تمام مسئولین و مدیران مرکز که در دسترس بودند ؛ تحلیل جامعی از عواملی داشته باشد که طی فرآیندی موسیقی اصیل  و سنتی ایرانی را از هلاک تدریجی رهانیده و به جایگاه فعلی رسانده اند  و تلاش مضاعفی برای فراهم سازی زمینه ای برای تحقیق های بعدی در تشخیص آسیب هنر والا در سکون امروزی آن و طراحی ساز و کاری برای شکوفائی آن در آینده نزدیک با تاکید بر توفیق قایل توجه آن در دهه های 6 و 7 در ارتباط با مرکز است. برشی از کتاب احیای سنت ها با رویکرد نو: موسیقی کلاسیک ایرانی به مثابه تاریخ تمدن زنده کشور است که همچون آثار باستانی معرف فرهنگ غنی ایرانی بوده و نیاز به حمایت های جدی معنوی و مادی دارد وقتی می گوئیم موسیقی منظور موسیقیدانان  اساتید هستند که با تولید موسیقی فاخر ایرانی متخصص آسایش نسبی و امنیت مادی زندگی آنها می باشد . چرا که در غیر اینصورت گنجینه فرهنگی نهفته در سینه آنها مجال بروز و انتقال نیافته و فانی خواهد شد.

نویسنده

عین اله مسیب زاده

من عین اله مسیب زاده متولد سال سال 1353 در تبریز و دارای مدرک کارشناسی موسیقی و کارشناسی ارشد پژوهش هنر با رتبه یک در دانشگاه آزاد اسلامی تهران هستم.

از کلاس چهارم ابتدایی شروع به نوشتن مجموعه ای کردم که در آن تمامی اتفاقات مهم حادثه دو خانواده و فامیل را با ذکر تمام مشخصات و ویژگی های هر اتفاق به شکل داستانی  گرد آورده شده و هنوز هم ادامه دارد. اما به شکل جدی و علمی از سال 82 با نوشتن مقاله در روزنامه همشهری با عنوان « موسیقی و کنکور هنر » شروع نمودم و تا کنون یازده مقاله در روزنامه همشهری و جام جم  و سایت همشهری آن لاین به تحریر در آورده ام.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

عصرهای کریسکان

ضربت متقابل

راز نگین سرخ

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

کتاب دا

سیده اعظم حسینی

لشکر خوبان

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان