ورود

جایگاه شهود (معناگرا)

نویسنده: محمدعلی مقیمی

جایگاه شهود اولین مجموعه از سروده‌های محمدعلی مقیمی (متولد 1365) است که مورد استقبال مخاطبان شعر امروز قرار گرفته است. این کتاب نامزد نهایی سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر بوده است. مجموعه شعری جایگاه شهود شامل 32 غزل با مضامین عاشقانه و عارفانه از سروده‌های بین سال‌های 85 تا 95 این شاعر است که زمانی طولانی برای انتشار یک کتاب محسوب می‌شود. مهمترین وجه تمایز غزل‌های محمدعلی مقیمی با سروده‌های دیگر شاعران جوان هم روزگار، تمایل او به مهندسی کلمات و استفاده آگاهانه از صنایع ادبی است. گفتنی است فاضل نظری، شاعر نام آشنای معاصر در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران مجموعه جایگاه شهود را فرصتی برای لذت بردن از شعر نامیده و این کتاب را یکی از نمونه‌های موفق غزل امروز برشمرده است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 2 - 0522 - 03 - 600 - 978

تعداد صفحات 70

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

از کتاب : تو نشاط نفس صبح پس از بارانی جنگل ابری و در خاطره ها پنهانی اگر از بام تو پرواز کنم یا نکنم باز هم در قفس یاد توام زندانی شرح دل بستن و دل کندن ما آسان نیست تا کجا خانه نو ساختن از ویرانی ! بی گناهی اگر از ترس عذاب است نه عشق بر حذر باش از این وسوسه شیطانی چشم بستیم ، ولی جای نظربازی داشت شرم دیدار تو در جامه تابستانی دست در زلف تو بردم که شب آغاز شود حیف ! یلدای من این بار نشد طولانی  

نویسنده

محمدعلی مقیمی

محمدعلی مقیمی متولد تیرماه 1365 سرودن جدی شعر را از سال 1384 آغاز کرد. مقیمی به غزل کلاسیک علاقه دارد و شعر او نشان می دهد با مبانی بلاغت در زبان فارسی آشناست . مجموعه غزل جایگاه شهود اولین کتاب شعر او محسوب می‌شود که شامل 32 غزل با مضامین عاشقانه و عارفانه است. مقیمی علاوه بر سابقه داوری در جشنواره‌های متعدد ادبی، خود نیز نامزد سیزدهمین جشنواره بین المللی فجر و همچنین منتخب چهاردمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره بوده است.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

اردوگاه اطفال

اتمام موجودی انبار
دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

راز نگین سرخ

ضربت متقابل

در کمین گل سرخ

محسن مومنی