ورود

رقص روی یک پا

نویسنده: مصطفی مصیب زاده

از نکات برجستۀ این کتاب می‏توان به روایت شیوا و پر فراز و نشیب آن اشاره کرد. از اتفاقات کودکی گرفته تا رفتن به خط مقدم و اسارت. قرار گرفتن راوی در فضاهای مختلف و از سر گذراندن اتفاقات مهم تلخ و شیرین که به جذابیت کار افزوده است.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 0- 0414 - 03 - 600 - 978

تعداد صفحات 501

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب وزیری

کتاب های دیگر نویسنده

از ابتدا تصور نمی‏کردم که در طول این مسیر بتوانم جنگ را  اینقدر از نزدیک لمس کنم. انگار که من در تمام اتفاقات حضور داشتم و با اسماعیل یکتایی بوده ‏ام. لحن یکتایی آنقدر به واقعیت نزدیک است که گویی تمام رخدادها مال همین دیروز بوده و هنوز داغ است. رقص روی یک پا روایتی دیگر گونه از سال‏هایی است که کمتر گفته و شنیده شده است. آنچه در این کتاب نگاشته شده است خودِ واقعیت است نه آنچه که در خیال و به دور از حقیقت گفته و یا ساخته شده باشد. برشی از کتاب رقص روی یک پا : 1.    اولین قد م را که برداشتم صدای انفجار را شنیدم. تا به این فکر کنم که چه اتفاقی افتاده است، دیدم خودم هستم که به هوا پرت شدم. چشم‏هایم تار شد، یاد حر ف‏های مهدی طاهایی در زمانی که هر دو در گردان سردار جنگل بودیم افتادم که می‏گفت: «اسماعیل وقتی روی مین رفتم چشمام تارشد.» افتادم روی یکی از بچه‏ها. صدای ایرج توحیدی بود که مرا بغل کرده بود. مغزم سوت می‏کشید. از شدت درد فریاد می‏زدم و مادر م را صدا می‏زدم. جمشید کلانتری بالای سرم آمد و گفت: «اسماعیل آروم باش، عراق یها نباید بفهمن ما اینجا هستیم. 2.    نوبت به ما رسید و با سربلندی به سمت هواپیما رفتیم. پا که روی اولین پله گذاشتم، یاد غلامرضا افتادم. بدنم خشک شد و نفسم بند آمد. توان حرکت نداشتم. انگار پاهایم را به زمین دوخته بودند. عرقِ سردی روی پیشان یام نشست. صورتِ غلامرضا درحال یکه م یخندید، جلوی چشمم آمد. یاد شوخی‏هایش افتادم. خنده‏هایی که در سخت‏ترین شرایط، حتی در آخرین لحظه زندگی روی لب‏هایش بود. حرفش، زمانی که پایش قطع شده بود، توی گوشم می‏چرخید: «اسماعیل نمی‏دونستم با چه رویی باید کنار تو راه برم، ولی حالا... » با خودم گفتم:  «اسماعیل؟... اسماعیل؟... بدون غلامرضا داری برمی‏گردی؟»

نویسنده

مصطفی مصیب زاده

زندگینامه

مصطفی مصیب زاده متولد مرداد 58 است. او علاوه بر نویسندگی بازیگر نیز هست و دوره های بازیگری را گذرانده است. او از سال 1373 فعالیت هنری را آغاز کرد.

 

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

کالک های خاکی

اتمام موجودی انبار
زندان الرشید

فرنگیس

مهناز فتاحی

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی