ورود

ابر ساخت‏گرایى

نویسنده: فرزان سجودی ، ریچارد هارلند

پژوهشی در حوزة زبان‌شناسی و نشانه‌شناسی ابرساختگرایی و پساساختگرایی، با نگاه به فلسفه ساختگرایی. ریچارد هالند در یک مقدمه و سیزده فصل کتاب را نوشته است. مفاهیم و نظریه‌های این بحث موضوعاتی را نشانه رفته است که عبارت است از شیوة ابر‌ساختگرایانه اندیشیدن، مبانی ساختگرایی و. . .

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 964-471-672-8

تعداد صفحات 280

نوبت چاپ سوم 1395

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

نویسنده در این کتاب کوشیده تا همه انواع ابرساختگرایى راکه ریشه در علوم انسانى دارد در 3 بخش مورد بررسى قرار دهد. دربخش اول با عنوان «شیوه ‏اى ابرساختگرایانه ‏ى اندیشیدن» در 5فصل، طیف گسترده ‏اى از نگرش ‏هاى ابرساختگرایانه در حوزه‏ هاى‏ متفاوت علوم انسانى، زبان‏ شناسى، مردم ‏شناسى، نظریه‏ ى ‏روانکاوى، اقتصاد سیاسى و نشانه‏ شناسى عمومى بررسى شده ‏است. در بخش دوم با عنوان «ابرساختگرایى فلسفى مى‏شود» در 4فصل پیشرفت هاى حوزه ‏ى اصلى ابرساختگرایى یعنى نظریه ‏ى زبان‏ بررسى و به نظریه‏ هاى مربوط به دانش علمى که آلتوسه و فوکو ارائه ‏داده ‏اند پرداخته شده است. در بخش سوم با عنوان «فلسفه ‏پساساختگرا» در 4 فصل اولویت فلسفى جدید بررسى شده است.هر بخش با یک پیشگفتار آغاز مى‏شود. این کتاب توسط پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامى تدوین وبا جلد شمیز منتشر شده است.

نویسنده

فرزان سجودی

زندگینامه فرزان سجودی (متولد ۱۳۴۰، گلپایگان) زبان‌شناس و نشانه‌شناس ایرانی، دانشیار گروه نمایش دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران، رئیس سابق گروه نشانه‌شناسی هنر (تا ۱۳۸۷) در فرهنگستان هنر و عضو حلقه نشانه‌شناسی تهران است. دکترای زبان‌شناسی و کارشناسی ارشد زبان‌شناسی و کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی دارد.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

کتاب دا

سیده اعظم حسینی

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

اتمام موجودی انبار
روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

کالک های خاکی

فرنگیس

مهناز فتاحی

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

اتمام موجودی انبار
دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

راز نگین سرخ