ورود

ابر ساخت‏گرایى

نویسنده: فرزان سجودی ، ریچارد هارلند

پژوهشی در حوزة زبان‌شناسی و نشانه‌شناسی ابرساختگرایی و پساساختگرایی، با نگاه به فلسفه ساختگرایی. ریچارد هالند در یک مقدمه و سیزده فصل کتاب را نوشته است. مفاهیم و نظریه‌های این بحث موضوعاتی را نشانه رفته است که عبارت است از شیوة ابر‌ساختگرایانه اندیشیدن، مبانی ساختگرایی و. . .

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 964-471-672-8

تعداد صفحات 280

نوبت چاپ سوم 1395

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

نویسنده در این کتاب کوشیده تا همه انواع ابرساختگرایى راکه ریشه در علوم انسانى دارد در 3 بخش مورد بررسى قرار دهد. دربخش اول با عنوان «شیوه ‏اى ابرساختگرایانه ‏ى اندیشیدن» در 5فصل، طیف گسترده ‏اى از نگرش ‏هاى ابرساختگرایانه در حوزه‏ هاى‏ متفاوت علوم انسانى، زبان‏ شناسى، مردم ‏شناسى، نظریه‏ ى ‏روانکاوى، اقتصاد سیاسى و نشانه‏ شناسى عمومى بررسى شده ‏است. در بخش دوم با عنوان «ابرساختگرایى فلسفى مى‏شود» در 4فصل پیشرفت هاى حوزه ‏ى اصلى ابرساختگرایى یعنى نظریه ‏ى زبان‏ بررسى و به نظریه‏ هاى مربوط به دانش علمى که آلتوسه و فوکو ارائه ‏داده ‏اند پرداخته شده است. در بخش سوم با عنوان «فلسفه ‏پساساختگرا» در 4 فصل اولویت فلسفى جدید بررسى شده است.هر بخش با یک پیشگفتار آغاز مى‏شود. این کتاب توسط پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامى تدوین وبا جلد شمیز منتشر شده است.

نویسنده

فرزان سجودی

زندگینامه فرزان سجودی (متولد ۱۳۴۰، گلپایگان) زبان‌شناس و نشانه‌شناس ایرانی، دانشیار گروه نمایش دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران، رئیس سابق گروه نشانه‌شناسی هنر (تا ۱۳۸۷) در فرهنگستان هنر و عضو حلقه نشانه‌شناسی تهران است. دکترای زبان‌شناسی و کارشناسی ارشد زبان‌شناسی و کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی دارد.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
اتمام موجودی انبار
زندان الرشید

بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

ضربت متقابل