ورود

از عشقاباد تا عشق آباد جلددوم

نویسنده: منصور انوری

کتاب از عشقاباد تا عشق آباد نگاهی به گوشه‌هایی از تاریخ و وقایع‌ معاصر کشورمان بوده که در قالب داستان، ساخته و پرداخته شده است به‌خصوص مسائل مذهبی که سعی شده از حالت روائی وگزارشی به حوزه رمان و داستان منتقل گردد.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-600-03-0241-2

تعداد صفحات 543

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

رمان «از عشقاباد تا عشق‌آّباد» با موضوع اصلی «شفا» برای یک ماجرای واقعی در دو برهه زمانی الف سال‌های روسیه جنگ جهانی دوم (در ایران) ب ـ مقارن زمانی دهه چهل هجری شمسی، هم‌زمان با قیام خونین پانزده خرداد چهل و دو، شکل گرفته و به رشته نگارش درآمده است. در متن، از مسائل مذهبی، اجتماعی، سیاسی و آداب و رسوم و سنن اقوام و عشایر شمال خراسان، سخن رفته است به‌خصوص قیام پانزده خرداد که محوریت زمانی ـ سیاسی رمان را دارد.   برشی از جلد دوم کتاب از عشقاباد تا عشق آباد : تندیس نور، با روائی بر دوش و دستاری بر سر، آرام و باوقار به حرکت درآمد. دامن ردایش موج برمی‌داشت و آهنگ حرکتش موزون بود. دست و بازوی تندیس بالا رفت. دست، با انگشتری که در آن می‌درخشید، پیش آمد و روی سر یوری قرار گرفت. آنگاه رشته‌های ظریفی از نور سبز از نگین انگشتر ساطع شد، و چهره بی‌جان کودک در هاله سبز خام چشم‌نواز تابید. در مقابل چشمان خیره و ؟ صورت یوری رنگ به رنگ می‌شد و از حالتی به حالت دیگر تغییر می‌یافت؛ ابتدا جنبشی در پلک‌های ظریف کودک نمودار شد، سپس تبسم دلنشینی بر لبانش نشست. و بعد از چند بار آهسته پلک زد و آنگاه به گرمی چشم گشود، با مشاهده تندیس نور، چهره معصومش به شادی وصف‌ناپذیری شکفت و زیر لب زمزمه‌ای کرد،... واسیلی ناباورانه به صحنه می‌‌نگریست. حیرت‌زده نجوا کرد: ـ خدای بزرگ.. چطور چنین چیزی ممکنه؟... و بعد چیزی مانند خواب او را در ربود؛ و روی زمین غلتید... لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

منصور انوری

منصور انوری متولد 1334 توابع نیشابور، نویسندگی را ابتدا با داستان کوتاه ( بی بی سی ) در سال 1364 آغاز و ادامه آن مجموعه داستانی مصافحه با ارواح ( انتشارت نیستان )، 2- جاده جنگ ( مجموعه 12جلدی ). 3- از عشقاباد تا عشق آباد ( 2 جلدی ) ( جاده جنگ و از عشقاباد تا عشق آباد را سوره مهر چاپ و حوزه هنری حمایت کرده است ).  4- کتاب بر فراز آشیانه عنقا- درباره شهید کاوه - که 3 جلد آن نگارش یافته و 2 جلد آن چاپ شده است ( بنیاد حفظ آثار و انتشارات صریر پشتیبانی و چاپ کرده اند . 5- قربانگاه عشق ( بیوگرافی شهدای خراسان )

جوایز و رتبه های منصور انوری :

جاده جنگ برنده : 1- کتاب فصل 2- قلم زرین 3- کتاب سال 4- جایزه یکصد و ده سکه ای جلال آل احمد شده است . همینطور کتاب [ از عشقاباد تا عشق آباد ] برنده دوم رمان انقلاب [جایزه هفت میلیونی] و نیز در بخش شایسته چاپ‌های آستان قدس رضوی (ع) رتبه نخست را کسب کرده است.

کتاب های مرتبط
جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

اتمام موجودی انبار
دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

کالک های خاکی

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

اتمام موجودی انبار
عصرهای کریسکان