ورود

هنوز هم

نویسنده: غلامعلی حداد عادل

مجموعه شعر غلامعلی حداد عادل

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-600-03-0443-0

تعداد صفحات 285

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

غلامعلی حداد عادل، متولد1324 در تهران، تحصیلات دبیرستانی خود را در رشته ریاضی و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته های فیزیک( کارشناسی ارشد) و فلسفه غرب( کارشناسی ارشد و دکتری) به پایان رساند.

یک سال نیز دانشجوی علوم اجتماعی بود.او از کودکی تحت تأثیر پدر رو جد مادری خود به شعر و ادب علاقه مند شدو همین دلبستگی او را به مطالعه و انس با مطالعه و انس با آثار نظم و نثر ادیبان و نویسندگان دیروز و امروز زبان فارسی ترغیب کرد.

مقالات و آثار او از اوایل دهه پنجاه تا کنون در کتاب ها و مجلات منتشر شده است که در میان آن ها ده ها مقاله به زبان و ادب فارسی و شاعران و نویسندگان بزرگ و مشهور قدیم و جدید اختصاص دارد.حداد عادل ترجمه هایی از زبان های انگلیسی و عربی به فارسی دارد که از میان آن ها می توان به ترجمه قرآن کریم و ترجمه کتاب تمهیدات ایمانوئل کانت اشاره کرد.

گزیده ای از مکتوبات مولانا نیز تحت عنوان احوال دل گداخته به سعی وی منتشر شده است. وی سال هاست با ایراد درس گفتارهایی به شرح مثنوی مولوی اشتغال دارد.

 

او از آغاز تأسیس فرهنگستان در سال 1369 عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی است و در حال حاضر ریاست این فرهنگستان و مدیریت گروه واژه گزینی آن را به عهده دارد.

 


مجموعه «هنوز هم...» نخستین مجموعه شعرهای اوست...

نویسنده

غلامعلی حداد عادل

 زندگینامه

غلامعلی حداد عادل در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴ با نام «غلامعلی مشهد محمدعلی حداد» در تهران زاده شد. و در سال ۱۳۴۲ از دبیرستان علوی فارغ‌التحصیل شد. در سالهای ۱۳۴۵و ۱۳۴۷ لیسانس و فوق لیسانس خود را در فیزیک از دانشگاه‌های تهران و پهلوی

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

فرنگیس

مهناز فتاحی

کالک های خاکی

پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

اردوگاه اطفال

کتاب دا

سیده اعظم حسینی

چراغ های روشن شهر

اتمام موجودی انبار
زندان الرشید