ورود

در کوی نیکنامی (جلد 22 مجموعه روزهای انقلاب)

نویسنده: فاطمه فروغی

رمان «در کوی نیکنامی» روایتی داستانی از حوادث روز 12 بهمن سال 1357 در ایران است. در این داستان سعی شده زمان حال و گذشته به هم مربوط شوند. بهانة روایت بخش‌های تاریخی مربوط به روز 12 بهمن 57، تهیة روزنامه دیواری مدرسه توسط دختر نوجوان، با استفاده از مرور خاطرات پدرش (یک روزنامه‌نگار) است. روزنامه‌نگار فرصتی پیدا می‌کند تا فضای کشور و حال و هوای مردم، مسائل و رویدادهای اجتماعی ـ سیاسی آن روزها را مرور و برای دخترش بیان کند. در این حال فضای خانوادگی و شخصیتی، دوستان، عقاید سیاسی ـ مذهبی مردم، موقعیت اقتصادی جامعه و... در جای‌جای داستان از زبان راوی بیان و معرفی می‌شوند. این کتاب می‌تواند هم برای کسانی که آن روزگار را دیده‌اند و هم برای نوجوانان و جوانانی که فقط از آن روزها شنیده‌اند، جالب باشد.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 9- 853- 175- 600- 978

تعداد صفحات 100

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

 برشی از کتاب در کوی نیکنامی : 1. همان شب بعد از شام رفتم پشت بام. هسراب زودتر آمده بود و تکیه داده بود به دیوار کاه‌گلی خرپشته. تو تاریکی کنارش نشستم و گفتم «اومده‌ای الله اکبر بگی؟» خندید. سفیدی دندان‌هایش درخشید. گفت: «همین کارها از دست ما برمی‌آد، داش محمود.» ـ آقات امشب نمی‌آد؟ ـ معلوم نیست، فکر نکنم. سه چهار شبه که نیومده. بعد بی‌مقدمه ادامه داد: ـ می‌دونی از چی امام خمینی خوشم می‌آد؟ ـ از چی؟ ـ از سادگیش داش محمود؛ از ساده زندگی کردنش. مثل ما زندگی می‌کنه. 2. گفتم: صداش مثل آبشار حریر بود؛ گرم و لطیف. از الا نرم فرو می‌ریخت و در ؟؟؟ می‌گرفت و از خود بی‌خود می‌کرد. دوست داشتم ساعت‌های طولانی بنشینم به تماشایش و شعرخواندنش را گوش کنم. مرتب توی دلم می‌گفتم: «بخوان مهتاب... بخوان. لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

فاطمه فروغی

زندگینامه

فاطمه فروغی مسئول دفتر آموزش مکاتبهای داستاننویسی حوزه هنری است. وی تحصیلات خود را در رشته علوم تربیتی با گرایش مدیریت آموزشی گذرانده است. از دوره نوجوانی به مطالعه کتاب های شعر،داستان و آثار بزرگان ادبیات علاقه داشته است. وی از سال 73 در مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری شروع به کار می کند.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
کالک های خاکی

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

اردوگاه اطفال

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

زندان الرشید

بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان