ورود

دل و دریا

نویسنده : عباسعلی براتی پور
طراح جلد، تصویرگر : -

کتاب حاضر شامل 78 قطعه شعر در قالبهای غزل، رباعی، قصیده و دوبیتی است که در مضامین و مفاهیم متعدد چون: شهید، شهادت، دفاع مقدس و اهل بیت طهارت(ع) سروده شده است. ازجمله: «شال سبز بهاران» تقدیم به...

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 2-832-471-964-978

تعداد صفحات 176

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب حاضر شامل 78 قطعه شعر در قالبهای غزل، رباعی، قصیده و دوبیتی است که در مضامین و مفاهیم متعدد چون: شهید، شهادت، دفاع مقدس و اهل بیت طهارت(ع) سروده شده است. ازجمله: «شال سبز بهاران» تقدیم به حضرت موعود(عج)، «خورشید عشق» در سوگ نبی اکرم(ص)، «صداقت محض» نذر حضرت فاطمه(س)، «شکوفه اشک» به مناسبت اربعین حسینی(ع)، «ای چشمه‌سار محبت» در ارتحال احمد خمینی، «صدای غم» برای دکتر شریعتی، «فصل شکوفایی» تقدیم به خانواده شهدا، «یک باغ پروانه» برای هویزه و شهیدان مظلومش، «آمدی غریبانه» برای شهید تندگویان، «سفرکرده» برای شهید مهدی زین‌الد‌ّین، «میهمان خدا» تقدیم به شهید مرتضی آوینی، «از کوچه‌های سبز غزل» در سوگ شاعر شیون فومنی و... شاعر در اشعار خویش از ابیات دیگر شاعران چون: حافظ و کلمات و عباراتی از ادعیه و اسامی کتاب وام گرفته است.

نویسنده

عباسعلی براتی پور

زندگینامه عباسعلی براتی‌پور که به عباس براتی‌پور شهرت یافته در سال 1322 در تهران متولد شد. وی سومین فرزند خانواده شش نفری است. پس از اتمام دوران دبستان و دبیرستان در سال 1341 به استخدام نیروی هوائی در آمد چون از استعداد نسبتاً خوبی برخوردار بود، در سال 1342 به کشور آمریکا برای گذراندن دوره فنی اعزام شد. درسال 1355 نیز برای بار دوم اعزام و دوره تکمیلی الکترونیک را طی کرد. در مدت سه سالی که در دو نوبت درخارج تحصیل می‌کرد دوره‌های مختلف آموزشی و مشاوره را نیز گذراند. در طول خدمت بیشتر به آموزش زبان و الکترونیک مشغول بود تا اینکه در سال 1372با درجه سرهنگی بازنشسته شد. مدارک تحصیلی وی در رشته زبان و الکترونیک معادل لیسانس است. گفتنی است براتی پور علاقه به ادبیات و شعر را از اواخر دوران دبیرستان در خود یافت و متون ادبی و شعر را زیاد مطالعه می‌کرد. درسال 1338 که به عضویت کتاب‌خانه مجلس شورای ملی ( آن زمان ) در آمد، فرصتی یافت که مطالعه کتاب‌های سودمند ادبی را در برنامه روزانه خود قرار دهد و در این مدت به سرودن شعر نیز بپردازد. حتی زمانی که وی در خارج تحصیل می‌کرد، از سرودن شعر و فکر روی شعر غافل نبود. وی درسال 1346 ازدواج کرد و حاصل ازدواجش سه فرزند؛ دو دختر و یک پسر است که همگی ازدواج کرده اند. درسال 1360 با حوزه هنری آشنا شد که تا کنون با حوزه همکاری دارد. وی اولین مجموعه شعرش را با عنوان «بهت نگاه» در سال 1369 منتشرکرد. از جمله فعالیتهای ادبی وی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: ـ اداره جلسات نقد وبررسی شعر حوزه هنری از سال ١٣٦٨ تا کنون ـ کارشناس شعر و دبیرکانون شاعران بنیاد جانبازان به مدت شش سال (از سال ٧٤ تا ٨٠) ـ مسئول صفحه ادبی روزنامه رسالت از سال ١٣٧٠ ـ عضو شورای شعر وزارت ارشاد استان تهران و داور مسابقات شعر در سطح کشور.    

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
از مدینه تا مدینه

محمدمهدی تاج لنگرودی

طرز طنز

صابر قدیمی

ایران شده هلسطین

خواب ماهی (مجموعه هاپول و گرگ و گله )

افسانه شعبان نژاد

کتاب اسکیس

طرح آزاد جمعی از هنرمندان

دو شهر عشق

دختران ا پی دی

لیلا محمدی

شیر آب (مجموعه شکرستان)

سروش چیت ساز

سینمای ملی ایران

ابراهیم فیاض/ عبدالله بیچرانلو

آیا نمک خدا را خوردی؟ نمایشنامه های آسان 20

کتاب های پیشنهادی ما
طنزآوران امروز ایران - جلد اول

فریبا فرشادمهر،منوچهر احترامی

در پی آوای حقیقت

مرتضی زهره بقا

احیای سنت ها با رویکرد نو

عین الله مسیب زاده

کشتی حیوانات (نمایشنامه عروسکی)

داوود کیانیان

حرمان هور

علیرضا کمری

خواب غزالان

مرتضی نوربخش

جریان شناسی شعر دفاع مقدس

حبیب الله مهرجو

مرگ سالی یک بار

جهانگیر خسروشاهی

مریض بی پول (مجموعه شکرستان)

فاطمه سرمشقی

مفقود سوم

مجتبی رحماندوست

مشتریانی که این کتاب را خریده اند، کتاب های زیر را مطالعه کردند
چارپاره

سیداکبر میرجعفری

همه چیز درباره جنگ

مرتضی سرهنگی

ادبیات کودک و کتاب های فرهنگ ساز

حسین حداد

رویکردهای انتقادی در مطالعات فیلم

جان هیل، پاملاچرج گیسبن مترجم: علی عامری مهابادی

هر لبت یک کبوتر سرخ است

غلامرضا طریقی

فال خون

داوود غفارزادگان

شب و قلندر (جیبی)

منیژه آرمین

آغاز روشنایی آیینه

سید علی موسوی گرمارودی

آوازهای یک تردست

راحله صبوری

کله آهنی

ویدا اروجی