شهر بی گدا، جلد 22

کتاب شهر بی گدا نوشته حسن دولت‌آبادی یکی از کتاب‌های مجموعه نمایشنامه‌های آسان است. کتاب شهر بی گدا برای اجرا در کلاس درس است و صحنه تئاتر است و‌پنج نمایشنامه عروسکی و غیر عروسکی دارد...ادامه
 • قیمت: 15,900 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

کتاب شهر بی گدا نوشته حسن دولت‌آبادی یکی از کتاب‌های مجموعه نمایشنامه‌های آسان است. کتاب شهر بی گدا برای اجرا در کلاس درس است و صحنه تئاتر است و‌پنج نمایشنامه عروسکی و غیر عروسکی دارد.

بریده‌ای از کتاب شهر بی گدا

 راهنمای اجرا پیش از تمرین و اجرای این آثار، مطالعه این بخش ضروری است. ۱. برای یاری رساندن به دبیران و مربیان محترم، یک طرح ساده کارگردانی و بازیگری برای اجرا در کلاس درس پیشنهاد شده است. بدیهی است این طرح یگانه طرح ممکن نخواهد بود و امکان اجرای طرح‌های دیگر نیز وجود دارد. ۲. بهتر است دبیران و مربیان محترم، پیش از مراجعه به دانش‌آموزانی که قرار است در اجرای نمایش مشارکت کنند، خود، به شناخت و تحلیل جامع اثر دست یابند تا هنگامِ تمرین دانش‌آموزان را بهتر هدایت کنند. ۳ . دقت در بلندی صدای بازیگران، رعایت وضوح بیان کلمات، رعایت سکوت‌های بین یا درون جملات، و دقت در کلمات تأکیدی از ضروریات است. برای تشخیص و رعایت مکث‌ها و سکوت‌ها تلاش گردید با ویرگول و نقطه‌گذاری راهنمایی اولیه انجام پذیرد. ۴. باید دقت شود، جز در مواقع خاص، گفت‌وگوها رو به تماشاگران انجام شود. همچنین، متناسب با متن، از همه‌جای صحنه استفاده لازم به عمل آید. ۵. انتخاب بازیگران متناسب با نقش از مواردی است که دبیران و مربیان محترم باید به آن توجه کنند. ۶. توصیه می‌شود، در صورت وجود وقت کافی، اطلاعات بخش «تحلیل اشخاص نمایش» به‌راحتی در اختیار بازیگران قرار نگیرد. از آن‌ها خواسته شود، بر اساس جملات و رفتارهای موجود در اثر، شناخت خود را از شخصیتی که بازی می‌کنند بیان نمایند. ۷. دانش‌آموزان تماشاگر می‌توانند برای تولید اصوات گوناگون، مثل صدای گوسفندان گله یا صدای باران یا افکت‌های صوتی دیگر، با آرام کوبیدن بر میز یا دست زدن دوانگشتی، در اجرای نمایش مشارکت کنند.

مشخصات

 • شابک:

  9786001755033

 • تعداد صفحه:

  250

 • سال انتشار شمسی:

  1392

 • نویسنده:

  حسن دولت‌آبادی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد