ورود

چگونه مدیر فرهنگی شویم

نویسنده: اسماعیل امینی

کتاب «چگونه مدیر فرهنگی شویم» نگاهی است طنزآمیز به فعالیت مدیران فرهنگی و از فردی می‌گوید که می‌خواهد یک شبه ره صدساله مدیر شدن را بپیماید.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 2-191-175-600-978

تعداد صفحات 66

نوبت چاپ دوم

سال چاپ اول

قطع کتاب خشتی

 

کتابی که در دست دارید، یک راهنما برای مدیر شدن است؛ آن هم از نوع مدیریت فرهنگی. حال اگر از خودتان می‌پرسید مگر می‌شود با خواندن یک کتاب مدیر فرهنگی شد، باید به شما بگویم خیر! ولی این کتاب با همه کتاب‌های دیگر فرق دارد؛ چرا که در اصل فوت و فن‌هایی را بیان می‌کند که همه کسانی که هیچ توانایی و استعدادی نداشتند با یادگیری آنها مدیر شده‌اند! اگر باور نمی‌کنید، شماره نویسنده را از یک جایی پیدا کنید و به او زنگ بزنید. مطمئن باشید خیلی خوب جوابتان را می‌دهد و درباره آزموده شدن مطالب کتابش به شما اطلاعات می‌دهد.
اسماعیل امینی در این کتاب طنز، با روایتی گاه کنایه‌آمیز و نقادانه رفتارهای اجتماعی را به باد نقد گرفته و در قاب طنز نشان می‌دهد که چطور برخی افراد با همه شیوه‌های به ظاهر خنده‌دار پیشرفت کرده‌اند و در این مملکت، حسابی وزیر و وکیل و رئیس شده‌اند.
ابوالفضل محترمی کار تصویرگری کتاب را برعهده داشته و سعی کرده تصویرهایی طراحی و اجرا کند که مکمل متن باشد. در مقابل هر صفحه از متن یک صفحه تصویر قرار دارد و اینگونه شما بیشتر احساس طنز بودن کتاب را دریافت می‌کنید.
امینی در این کتاب به وجوه مختلف یک مدیر لایق فرهنگی اشاره کرده و آنگاه سعی کرده با زبان طنز از کسانی بگوید که هیچ‌یک از توانایی‌های لازم را ندارند، ولی با روش‌های غیرحرفه‌ای پشت میز مدیریت نشسته و برای حفظ آن تلاش می‌کنند. شما در این کتاب با شخصیتی روبه‌رو می‌شوید که از هنر، سواد، استعداد و... کاملاً بی‌بهره است، ولی خوب بلد است مصاحبه کند و بیلان کاری بدهد و بولتن‌هایی از عملکرد درخشانش‌ تدوین کند.
نویسنده البته از نوشتن این مطالب منظور بدی نداشته و به هیچ بنی‌بشری اشاره نکرده است. بس که ماشاءالله از این دست آدم‌ها دور و بر ما زیاد است!

نویسنده

اسماعیل امینی

اسماعیل امینی:
متولد ۱۳۴۲، شاعر، نويسنده و و پژوهشگر ادبي
کتاب های نویسنده
لبخند بر لب شعر
لب خط قرمز
فستیوال خنجر
خندمین‌ تر افسانه
چگونه مدیر فرهنگی شویم
چگونه نویسنده شویم
لبخند غیر مجاز
لبخند سعدی
عناصر درونی شعر: خیال، عاطفه، اندیشه

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
مربع های قرمز

زینب عرفانیان

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

آن بیست و سه نفر

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

عصرهای کریسکان

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

دلیل (روایت حماسه شهید چیت سازیان)

حمید حسام

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی