ورود

تئاتر خلاق

نویسنده: داود کیانیان

این کتاب برای دو گروه است٬ یکی برای بازیگران تئاتری که بخواهند تئاتر را به صورت آگاهانه و منسجم پیگیری کرده، ادامه دهند و گروه دیگر برای علاقه مندانی است که می خواهند تا حدودی خودشان به مفاهیمی از تئاتر پی برده٬ آن را فرا گیرند.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 7-962-506-964-978

تعداد صفحات 128

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

شما تماشاگر تئاتری هستید که نمایشنامه‌اش بعد از اجرا پدید می‌آید! شما تماشاگر تئاتری هستید که کارگردانش از همه اتفاقاتی که قرار است حین اجرا بیفتد، آگاه نیست! شما تماشاگر تئاتری هستید که می‌توانید در آن بازی کنید! این گونه تئاتری متفاوت، تئاتر خلاق است. داوود کیانیان در کتاب تئاتر خلاق همه مباحث و پیچیدگی‌های این گونه تئاتری را به صورت کارگاهی و آموزشی مطرح می‌کند. اما نکته‌ جالب و عجیبی که کتاب کیانیان را از سایر کتاب‌هایی که در این زمینه نگاشته شده‌اند، متمایز می‌کند، سبک نوشتاری است که او برای انتقال آسان مفاهیم به مخاطبش استفاده کرده است. کیانیان در هر 14 بخش کتاب، سئوالاتی را که می‌داند مخاطبانش در هریک از زمینه‌های تئاتر خلاق می‌توانند داشته باشند، را مطرح کرده و جواب سئوال را داده است. در واقع هدف کیانیان از نگارش این چنینی کتابش، استفاده کارگاهی و غیرفردی از آن است. نویسنده هریک از بخش‌های کتاب را با اهداف رفتاری که برای آن بخش در نظر گرفته، آغاز می‌کند و بعد سئوال‌هایش را مطرح می‌کند و پاسخ‌ها را بیان می‌کند. کیانیان همچنین برای فهماندن هرچه بیشتر مباحثی که در کتابش مطرح می‌کند، در آخر هر بخش‌؛ قسمت‌هایی را با عنوان آزمون و تمرین طراحی کرده است.

نویسنده

داود کیانیان

زندگینامه

داود کیانیان در دی ماه 1321 در تهران متولد شد. تخصص او نمایشنامهنویسی، کارگردان، مدرس تئاترکودکان و نوجوانان و نمایش خلاق است. تحصیلاتش کاردانی هنر درگرایش تئاتر از انستیتو مربیان امور هنری در سال 1350 کارشناسی ارشد (معادل) از وزارت فرهنگ و آموزش عالی در سال 1376 آموزش کوتاه مدت نمایش عروسکی در فرانسه 1374 و دارای نشان درجه یک هنری(معادل دکترا) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 1387 است. 

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

مطالب مرتبط

ارزیابی کارشناسان

محتوای کتاب : عالی

اثر گذاری متن : خوب

طرح جلد :خوب

کیفیت چاپ :عالی

کتاب های مرتبط
جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

چراغ های روشن شهر

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

آن بیست و سه نفر

فرنگیس

مهناز فتاحی

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان