ورود

قسمت دوم

نویسنده: سید هاشم حسینی

برگزیده سومین دوره از جشنواره داستان انقلاب اسلامی است. این رمان حال و هوای تاریخی دوران انقلاب را با زبانی طنز بیان کرده است وداستان این رمان با محوریت یک کارمند ساواک به نام هرمز شکل می‌گیرد که دو دانشجوی انقلابی را در زندان اوین مورد بازجویی قرار می‌دهد. یک روز که مادر یکی از دانشجویان برای ملاقات فرزندش به زندان می‌آید، هرمز عاشق مادر دانشجو که زن مطلقه‌ای است می‌شود

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 5-301-175-600-978

تعداد صفحات 250

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

«قسمت دوم» به چه اشاره می‌‌کند؟ قسمت دوم روح هرمز که گرایش به نیکی دارد؟ قسمت دوم هر ماجرا و پدیده‌ای که معمولا از چشم پنهان می‌ماند؟ یا اینکه قسمت دوم به معنای قسمت و روزی دوم آدم‌های داستان است؟ شاید هم رمان سیدهاشم حسینی به همه اینها اشاره دارد . او داستان پر پیچ و خم و طنزآلود خود را از آن جا آغاز می‌کند که جمال و سعید – دو دانشجوی انقلابی – توسط هرمز و همدستانش شکنجه و بازجویی می‌شوند؛ اما در همیشه بر پاشنه خشونت نمی‌گردد و هرمز دلباخته خجسته مادر جمال می‌شود.  
خجسته برای آزادی پسرش می‏پذیرد که با هرمز ازدواج کند؛ ولی وقتی جمال آزاد می‌شود و پی به این اتفاق می‌برد نمی‌تواند  هرمز را به حال خود رها کند. او یک بار هرمز را به باد کتک می‌گیرد، یک بار هم با  نیلوفر دختر هرمز، طرح دوستی می‌ریزد تا از این طریق نقشه انتقام از شکنجه‌‌گرش را عملی کند.
 اما روزهای ملتهب انقلاب، سرنوشت آدم‌های قصه را به سمتی دیگر می‌برد. ارتباط  هرمز هم  با سرهنگی زمین‌خوار که چشم به مال و املاک او دارد ماجراهای داستان را پیچیده تر می‌کند. اما گردباد انقلاب، سرهنگ را با خود می‌برد و انتقام‌ها و کینه‌های فردی را بدل به اعتراضی برای دست یافتن به عدالت و آزادی می‌کند.

نویسنده

سید هاشم حسینی

سید هاشم حسینی:
متولد 1350، نويسنده
کتاب های نویسنده
زخم و افغان
دختر کوهستان (رمان)
گربه پایتخت
بود و نابود
اشک آخر
قسمت دوم
گل سنگ
من و رضا و آیدین

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
بابانظر

سید حسین بیضایی، مصطفی رحیمی

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

آن بیست و سه نفر

چراغ های روشن شهر

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

ضربت متقابل

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

اتمام موجودی انبار
پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی